«Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզին ներկա չի գտնվի ԵԱՀԿ գագաթնաժողովին», - հայտարարել է Ղազախստանի արտգործնախարարության մամլո քարտուղար Իլյաս Օմարովը։
-ԵԱՀԿ գագաթնաժողովին Ֆրանսիան կներկայացնի վարչապետ Ֆրանսուա Ֆիյոնը. սա ֆրանսիական կողմի որոշումն է, - ավելացրել է Օմարովը։
Ֆրասնսիայի նախագահը չի մասնակցելու ԵԱՀԿ գագաթնաժողովին

«Президент Франции Николя Саркози не будет присутствовать на саммите ОБСЕ»,- заявил пресс-секретарь МИД Казахстана Ильяс Омаров.
«На саммите ОБСЕ Францию представит премьер-министр страны Франсуа Фийон. Это решение французской стороны», - добавил Омаров.
Президент Франции не примет участие в саммите ОБСЕ