Դոնալդ Թրամփը մտադիր է 2016–ին մասնակցել ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին
Ամերիկացի ձեռնարկատեր և միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ լրջորեն մտածում է 2016–ին ԱՄՆ նախագահական ընտրութուններին մասնակցելու մասին։
«Բոլորին թվում է՝ իբր ես դա անում եմ իմ քմահաճույքի համար, կամ որ դա շահավետ է իմ բրենդի համար, – ասել է նա «The Washington Post» թերթին։ – Ես դա անում եմ ոչ թե հաճույքի համար, այլ նրա, որ մեր երկիրը լուրջ խնդիրներ ունի»։
Թրամփը հայտնի է իր արտասովոր պահվածքով և մշտական ինքնագովազդով։ «NBC» հեռուստաընկերությունում նա վարում է «Հայտնիի աշակերտը» հաղորդումը։
–«NBC»–ում ասում են, որ ցանկանում են վերականգնել պայմանագիրը, – ասել է գործարարը։ – Բայց այժմ ես չեմ կարող դա անել, որովհետև կարող եմ մեկ այլ բանով զբաղված լինել։
Թերթի տվյալներով՝ միլիարդատերը վերջին շրջանում վարձում է քաղտեխնոլոգների, այցելում կարևոր նահանգներ և հանդիպում քաղաքական գործիչների հետ։ 68-ամյա գործարարը հաճախ է հանդես գալիս Բարաք Օբամայի հանրային քննադատությամբ։

Дональд Трамп размышляет об участии в президентских выборах в США в 2016 году
Известный американский предприниматель Дональд Трамп объявил, что серьезно размышляет об участии в президентских выборах 2016 года в США, передает ТАСС.
«Всем кажется, будто я это делаю ради забавы или потому, что это выгодно для моего брэнда, - сказал он в среду газете «Washington Post». - Но это не забава. Я это делаю не для удовольствия, а потому, что у нашей страны серьезные проблемы».
Трамп, владеющий большой недвижимостью на Манхэттене в Нью-Йорке, известен экстравагантностью и постоянной саморекламой. Он, например, ведет на телеканале NBC программу «Ученик знаменитости». Но теперь его планы в отношении этого шоу сами по себе стали для журналистов подтверждением серьезности его политических намерений. «В NBC и говорят, что хотят возобновить контракт, - сказал бизнесмен. - Но сейчас я не могу этого сделать, потому что могу быть занят чем-то другим».
По словам издания, Трамп в последнее время ведет себя, как человек, готовящийся к гонке. Он нанимает специалистов-политтехнологов, ездит по ключевым штатам, встречается с тамошними политиками.