Տիգրան Ուրիխանյան. «Ամեն օր, ամեն ժամ, ամեն րոպե տեղի է ունենում հերթական գործողությունը»
Ինչպես տեղեկացրել էինք, իշխանություններն անցել են բոլոր սահմանները, և սկսել են բացահայտ ահաբեկչական գործողություններ իրականացնել ԲՀԿ–ական անդամների դեմ:
«7օր»–ի հետ զրույցում ԲՀԿ մամուլի խոսնակ Տիգրան Ուրիխանյանը դժվարացել է կոնկրետ որևէ թիվ նշել, թե երեկվանից բերման ենթարկվածները քանիսն են։
–Օրը նոր է բացվել, տեղեկությունները ճշտվում են, բայց ամեն օր, ամեն ժամ, ամեն րոպե տեղի է ունենում հերթական գործողությունը։ Այդ «գործողություն» ասածի տակ պատկերացնում ենք իրավունքների խախտումներ, քաղաքական հաշվեհարդար, և, առհասարակ, իշխանությունները, որոնք խոսում են բարեկրթությունից, քաղաքավարությունից, ցիվիլ կենսագործունեությունից, քաղաքական մրցակցությունից, արդեն անցել են ատելության ու թշնամանքի ճանապարհով գործողություններ իրականացնելուն,–ասել է Տ. Ուրիխանյանը։
Այսօր ձևավորվելու է իրավական աջակցության օպերատիվ կենտրոնը, որն էլ օրվա ընթացքում պարբերաբար տեղեկություններ կտրամադրի։
–Եթե որևէ մեկը սպասում էր, որ քաղաքավարությունից և քաղաքակրթությունից խոսողները պիտի քաղաքավարի և քաղաքակիրթ կերպով բովանդակային քաղաքական պայքարի հարթության մեջ իրենց գործողություններն իրականացնեին, ապա չարաչար սխալվում էին։ Ես հորդորում եմ, որպեսզի մեր բոլոր կողմնակիցները ոչ մի կերպ չվարանեն, չվհատվեն. բոլորին հոգու տոկունություն, ուժ և է՛լ ավելի միասնական, համախմբված պայքար,–հավելել է ԲՀԿ մամուլի խոսնակը։
Մեր հարցին՝ հնարավո՞ր է՝ նման բռնարարքներով իշխանություններին հաջողվի ճնշել փետրվարի 20–ին՝ ժամը 16։00–ին, Ազատության հրապարակում հրավիրված համազգային հավաքը, Տ. Ուրիխանյանը պատասխանել է.
–Վստահ եմ, որ փետրվարի 20–ի հավաքն արդեն ոչ թե ԲՀԿ–ն կամ «եռյակն» են կազմակերպում, այլ ժողովուրդն ի՛նքն է կազմակերպում։ Դա ժողովրդական պահանջ է՝ բացարձակ մեծամասնության։ Բնակչության 99,9 տոկոսի պահանջն է։ Այս հանրահավաքն արդեն ժողովրդական պահանջ ու պարտադրանք է։

Власти встали на путь ненависти и вражды – Тигран Уриханян
Как уже сообщалось, власти перешли все дозволенные рамки и открыто идут на репрессии в отношении представителей партии «Процветающая Армения».
В беседе с «7or» пресс-секретарь ППА Тигран Уриханян затруднился ответить, сколько конкретно людей было со вчерашнего дня подвергнуто приводу.
«День только светает, и информация уточняется, но ежедневно и ежечасно имеют место очередные действия. Под этими «действиями» подразумеваются нарушения прав и политические расправы. Да и вообще, власти, которые говорят о благовоспитанности, корректности, цивилизованной деятельности и политической конкуренции, встали на путь ненависти и вражды», - отметил Уриханян.
Сегодня будет сформирован оперативный центр правовой поддержки, который в течение дня будет предоставлять информацию.
«Если кто-то думал, что говорившие об учтивости и цивилизованности будут осуществлять свою деятельность в плоскости содержательной политической борьбы и посредством приемлемых и цивилизованных методов, то он глубоко заблуждался. Я призываю всех наших сторонников оставаться непоколебимыми, не отчаиваться, сохранять стойкость духа и быть готовыми к еще более сплоченной и консолидированной борьбе», - заявил пресс-секретарь ППА.
На вопрос, могут ли власти посредством подобных репрессивных шагов подавить намеченный на 20 февраля на площади Свободы общенациональный митинг, Уриханян ответил:
«Уверен, что собрание 20 февраля организуется уже не ППА или «тройкой», а самим народом. Это требование народа – абсолютного большинства. Это требования 99,9 процентов населения. Этот митинг является требованием и повелением народа».