Այսօր, ամերիկյան կողմի նախաձեռնությամբ, հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի և ՌՌ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև:
Կրեմլի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ երկու երկրների նախագահները քննարկել են ուկրաինական ճգնաժամը:
Նշվում է, որ Պուտինն ու Օբաման պայմանավորվել են շարունակել շփումները տարբեր մակարդակներով։
Սպիտակ տան հաղորդագրությունում էլ նշվում է, որ Օբաման վերահաստատել է Ամերիկայի աջակցությունն Ուկրաինայի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը:
Պուտինն ու Օբաման քննարկել են ուկրաինական ճգնաժամը

Путин и Обама обсудили по телефону ситуацию на Украине
Президенты России и США Владимир Путин и Барак Обама в ходе телефонного разговора, состоявшегося по инициативе американской стороны, обсудили украинский кризис.
Как сообщает пресс-служба Кремля, президенты заявили о важности скорейшего прекращения кровопролития на Украине и договорились о контактах на различных уровнях.
В Белом доме указали, что Обама призвал Путина воспользоваться возможностями мирных переговоров в Минске и пригрозил, что в случае дальнейшей поддержки сепаратистов на востоке Украины «цена для России возрастет».