Թեհրանը ՌԴ–ից С-300 համակարգերի մատակարարման հույս ունի
Իրանը հույս է հայտնել, որ Ռուսաստանն այս տարի իրեն С-300 հրթիռային համակարգեր կմատակարարի։ Այս մասին մամուլի ասուլիսին հայտարարել է Մոսկվայում Իսլամական Հանրապետության դեսպան Մեհդի Սանաին։
«С-300–ի հարցը բազմիցս տրվել է. այն կրկնվում է։ Հույս ունեմ, որ 2015 թվականին մեր ռուսական ընկերներն այդ պաշտպանական համակարգը կմատակարարեն Իրան, որպեսզի 2016-ին այդ հարցն ինձ այլևս չտան», – ասել է իրանցի դիվանագետը։

Тегеран надеется на поставку Россией комплексов С-300 в этом году
Иран надеется, что Россия поставит ему в этом году зенитные ракетные комплексы С-300. Об этом заявил на пресс-конференции посол Исламской Республики в Москве Мехди Санаи, сообщает ТАСС.
«Что касается С-300, то этот вопрос задается неоднократно, он повторный. Надеюсь, что в 2015 году наши российские друзья эту оборонительную систему поставят в Иран, чтобы в 2016 году мне не задали этот вопрос», - сказал иранский дипломат.