Վահե Հովհաննիսյան. «Ես հումորով եմ վերաբերվում «Ժողովուրդ» թերթի հրապարակմանը»
Այսօր «Ժողովուրդ» թերթը հրապարակել է մի լուր, որտեղ նշված է, թե, իբր, ԲՀԿ պատգամավոր Վահե Հովհաննիսյանն արդեն տևական ժամանակ է, ինչ հարաբերությունները սառեցրել է իր կուսակցության հետ, և Գագիկ Ծառուկյանն ինչ-ինչ պատճառներով դժգոհ է Վահե Հովհաննիսյանից և հրահանգել է նրան «մեկուսացնել»:
Ճիշտ է, Տիգրան Ուրիխանյանն արդեն հերքել էր այս լուրը, սակայն «zham.am»–ն էլ կապվել է բուժման նպատակով արտերկիր մեկնած ԱԺ պատգամավոր Վահե Հովհաննիսյանի հետ՝ լրացուցիչ պարզաբանում խնդրելով այս հարցի շուրջ, ինչին Վահե Հովհաննիսյանը պատասխանեց.
«Ես հումորով եմ վերաբերվում «Ժողովուրդ» թերթի հրապարակմանը, քանզի ես ունեմ փայլուն հարաբերություններ թե՛ ԲՀԿ-ի և թե՛ նրա առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հետ»:

Ваге Ованнисян: «К публикации газеты «Жоховурд» я отношусь с юмором»
Сегодня газета «Жоховурд» опубликовала новость о том, что депутат от фракции ППА Ваге Ованнисян уже якобы долгое время как заморозил свои отношения с партией, а Гагик Царукян по каким-то причинам недоволен Ованнисяном и распорядился «изолировать» его.
Правда, пресс-секретарь ППА Тигран Уриханян уже опроверг данное сообщение, однако «Zham.am» связался с Ваге Ованнисяном, находящимся на лечении за границей, чтобы из первых уст получить комментарии по этому поводу.
«К публикации газеты «Жоховурд» я отношусь с юмором, так как у меня прекрасные отношения как с ППА, так и с ее лидером Гагиком Царукяном», - сказал Ованнисян в беседе с изданием.