Բողոքի գործողություն Կառավարության շենքի դիմաց (տեսանյութ)
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, այսօր՝ ժամը 11:00–ից, ՀՀ կառավարության շենքի մոտ բողոքի գործողություն են շարունակում իրականացնել փոքր ու միջին ձեռնարկատերերը՝ պահանջելով կասեցնել 2015թ. փետրվարի 1-ից ուժի մեջ մտնող «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքի համապատասխան դրույթը։
Քիչ առաջ նրանց են միացել «Նաիրիտի» աշխատակիցները, ովքեր իրենց հերթին պահանջում են լուծում տալ աշխատավարձի պարտքի մարման և գործարանի վերագործարկման հարցերին։

Акция протеста перед зданием Правительства РА (видео)
Представители малого и среднего бизнеса проводят акцию протеста перед зданием Правительства РА с требованием приостановить действие нового закона «О налоге с оборота», который вступает в силу с 1 февраля.
К участникам акции присоединились также работники завода «Наирит», которые требуют погасить задолженности по зарплатам и перезапустить завод в эксплуатацию.