Է. Նալբանդյանը վստահ է, որ հասարակությունն իր հրաժարականը չի ուզում
Այսօր հրավիրված ասուլիսի ժամանակ ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը վստահություն է հայտնել, որ հասարակությունն իր հրաժարականը չի պահանջում։ Հարցին՝ արտաքին քաղաքականությունը ձախողելու համար չի՞ պատրաստվում հրաժարական ներկայացնել, նա պատասխանել է.
–Եթե մեկ լրատվամիջոցի պահանջն ընդունեմ և հրաժարական տամ, շատ պարզունակ կլինեմ: Սխալվում եք, թե դա հասարակության կարծիքն է, որովհետև գիտեմ հասարակության կարծիքը։
Ինչ վերաբերում է հայ–ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի հարձակումներին ՀԱՊԿ–ի չարձագանքելուն, Նալբանդյանը խորհուրդ է տվել մանրամասն ծանոթանալ պայմանագրին և ՀԱՊԿ-ի կանոնադրությանը, ու գտնել այդ հարցի պատասխանը:

Налбандян уверен, что общество не хочет его отставки
В ходе сегодняшней пресс-конференции министр иностранных дел РА Эдвард Налбандян выразил уверенность в том, что общество Армении не требует его отставки. На вопрос о том, не готовится ли он подавать в отставку из-за провалов во внешней политике, Налбандян ответил:
«Если я соглашусь с требованием одного СМИ и подам в отставку, то я буду примитивен. Вы ошибаетесь насчет того, что это мнение общества, потому что с мнением общества я знаком».
Что касается отсутствия какой-либо реакции ОДКБ в связи с недавними вылазками Азербайджана на границе с Арменией, то Налбандян посоветовал более детально ознакомиться с уставом Организации и найти ответ на этот вопрос самим.