Զարիֆի՝«վեցնյակի» ներկայացուցիչների հետ հանդիպման հնարավորությունը պահպանվում է
Իրանի ԱԳՆ ղեկավար Մոհամմեդ Ջավադ Զարիֆն այսօր հայտարարել է, որ իր՝ ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերրիի, ինչպես նաև «վեցնյակի» ԱԳՆ ղեկավարների հետ հանդիպումները Դավոսում և Մյունխենում ուժի մեջ են։
«Կա հավանականություն, որ ես կարող եմ Իրանի միջուկային ծրագրի խնդրով Քերրիին կամ այլ երկրների նախարարներին հանդիպել միջազգային տնտեսական ֆորումի ժամանակ, որը կանցկացվի շվեյցարական Դավոսում հունվարի 21-24-ը», – մեջբերում է Զարիֆին «Ֆրանս պրես» գործակալությունը։
Նա հավելել է նաև, որ հնարավոր է՝ բանակցությունների համար հանդիպի «վեցնյակի» երկրների իր գործընկերների հետ Մյունխենում՝ անվտանգության հարցերին նվիրված գագաթաժողովին, փետրվարի 6-8–ը։

Возможность встречи Зарифа с представителями «шестерки» сохраняется
Глава МИД Ирана Мохаммад Джавад Зариф заявил сегодня, что вероятность его встречи с госсекретарем США Джоном Керри и главами внешнеполитических ведомств других государств формата 5+1 в Давосе и Мюнхене, сохраняется. Об этом сообщает РИА «Новости».
«Есть вероятность, что я смогу встретиться с господином Керри или министрами других стран группы 5+1 (Россия, США, Великобритания, Франция, Китай и Германия) во время международного экономического форума, который пройдет в швейцарском Давосе с 21 по 24 января, для переговоров по иранской ядерной программе», — приводит слова Зарифа агентство «Франс Пресс».
Он добавил, что также может встретиться «для переговоров со своими коллегами из стран шестерки на саммите в Мюнхене», посвященном вопросам безопасности и запланированном с 6 по 8 февраля.