Ավստրալիայի արտգործնախարարը խնդրում է գտնել իր ականջօղը
Ավստրալիայի արտգործնախարար Ջուլի Բիշոփը «Twitter»-ում հրապարակայնորեն խնդրել է մարդկանց գտնել իր ականջօղը։ «Lenta»–ի փոխանցմամբ՝ նա հայտնել է, որ ականջօղը կոցրել է Սիդնեյի «Martin Place» կենտրոնի մոտ:
«Շնորհակալ կլինեմ, եթե գտնեք ականջօղս: Ինձ զանգահարեք 02 62777500 հեռախոսահամարով»,-գրել է արտգործնախարարը՝ նաև հրապարակելով «Sky News»–ին տված իր հարցազրույցից մի կադր, որտեղ նա մեկ ականջօղով է:
«Twitter»-ի օգտատերերից շատերը, սակայն, կարծում են, որ Բիշոփի էջը կոտրել են հաքերները։

Глава МИД Австралии попросила подписчиков помочь найти сережку
Министр иностранных дел Австралии Джули Бишоп попросила у подписчиков в «Twitter» помочь найти сережку, которую она потеряла в центре Сиднея. Об этом сообщает РИА «Новости».
«Привет, «Twitter». Я потеряла сережку в Martin Place. Если найдете, буду благодарна. Свяжитесь со мной по номеру…», – такое сообщение появилось в профиле министра. Она снабдила его стоп-кадром с интервью каналу «Sky News», на котором видна серебряная сережка, и ссылку на него на сайте канала.