Քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հունվարի 15-ին ընդունել է Հարավային Կովկասում և Կենրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ պարոն Ջեյմս Ապատուրային:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերը: Կողմերը նշել են երկկողմ համագործակցության զարգացման դինամիկայի պահպանման անհրաժեշտությունը համագործակցության հիմնական ուղղություններով և առկա ձևաչափերով` պաշտպանական բարեփոխումներ, ռազմական կրթություն և վարժանքներ, բարեվարքության ամրապնդում և այլն: ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչը բարձր է գնահատել Հայաստանի մասնակցությունը միջազգային խաղաղության և կայունության պահպանության գործողություններին, ինչպես ՆԱՏՕ-ի այնպես էլ ՄԱԿ-ի հովանու ներքո:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը կիսել են հայ-ադրբեջանական շփման գծում առկա լարվածության հետ կապված մտահոգությունը:

Сейран Оганян принял спецпредставителя генсека НАТО
Министр обороны Армении Сейран Оганян принял сегодня спецпредставителя генсека НАТО на южном Кавказе и в Центральной Азии Джеймса Апартурая.
Как сообщает пресс-служба Минобороны, в ходе встречи были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества Армении и НАТО. Стороны отметили необходимость сохранения нынешней динамики развития сотрудничества по основным направлениям и в рамках существующих форматов. Апартурай высоко оценил участие Армении в миротворческих действиях, проходящих под эгидой НАТО и ООН.
На встрече были также обсуждены вопросы региональной безопасности. Стороны разделили обеспокоенность в связи с ростом напряжения на линии соприкосновения.