Ուկրաինայի խորհրդարանը կմնա առանց ձմեռային արձակուրդների
Ուկրաինայի խորհրդարանն այս տարի կաշխատի առանց ավանդական ձմեռային արձակուրդների։ Այս մասին հաղորդել է Գերագույն ռադայի խոսնակ Վլադիմիր Գրոյսմանը։ «Մենք աշխատելու ենք առանց դադարի։ Կարծում եմ, որ նպատակահարմար կլինի, եթե ընթացիկ նստաշրջանի օրը դառնա հաջորդ նստաշրջանի սկիզբը», – ասել է նա խմբակցությունների և հանձնաժողովների ղեկավարների համաձայնեցման խորհրդի նիստում։ «Ոչ ոք հանգստի գնալու և գործն անավարտ թողնելու իրավունք չունի», – հավելել է նա։ Ռադայի 8-րդ գումարման նստաշրջանի աշխատանքների օրացուցային ժամանակացույցը նախատեսում է, որ աշխատանքային օրվա վերջին օրը 2015թ. հունվարի 16–ն է։
Ուկրաինայի խորհրդարանն այս տարի կաշխատի առանց ավանդական ձմեռային արձակուրդների։ Այս մասին հաղորդել է Գերագույն ռադայի խոսնակ Վլադիմիր Գրոյսմանը։
«Մենք աշխատելու ենք առանց դադարի։ Կարծում եմ, որ նպատակահարմար կլինի, եթե ընթացիկ նստաշրջանի օրը դառնա հաջորդ նստաշրջանի սկիզբը», – ասել է նա խմբակցությունների և հանձնաժողովների ղեկավարների համաձայնեցման խորհրդի նիստում։
«Ոչ ոք հանգստի գնալու և գործն անավարտ թողնելու իրավունք չունի», – հավելել է նա։
Ռադայի 8-րդ գումարման նստաշրջանի աշխատանքների օրացուցային ժամանակացույցը նախատեսում է, որ աշխատանքային օրվա վերջին օրը 2015թ. հունվարի 16–ն է։

Украинский парламент будет работать в этом году без традиционных зимних каникул. Как передает ТАСС, об этом сообщил спикер Верховной рады Владимир Гройсман.
«Мы будем работать без паузы. Думаю, что будет целесообразным, если завершение текущей сессии будет днем начала следующей сессии», - сказал он на заседании согласительного совета руководителей комитетов и фракций.
«Никто не имеет права уйти на отдых и оставить работу незаконченной», - добавил он.
Календарный план работы первой сессии Рады 8-го созыва предусматривает, что последним днем работы является 16 января 2015 года.
Парламент Украины останется без зимних каникул