Տիգրան Կարապետյանը գործող իշխանություններին համարում է խայտառակություն
«Ժողովրդական» կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանն այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում ամփոփել է 2014թ. քաղաքական տարին։ Նա հայտարարել է, որ գործող իշխանություններին համարում է խայտառակություն:
Սրանք ղեկավարներ չեն. ես որևէ լավ բան չեմ տեսել նրանցից։ Ամեն ինչի գները բարձրանում են, իսկ չինովնիկները «բեսպրեդելով» են զբաղված: Կապ չունի՝ ազատամարտիկ է, թե սովորական քաղաքացի, բռնությունը տհաճ երևույթ է: Արդեն վարկաբեկված իշխանությունները սրանով ավելի են վարկաբեկվում։ Իսկ եթե իշխանությունը չի կարողանում բացահայտել այդ բռնությունները, ուրեմն իր մատը խառն է։ Այսօր շատերն են անիծում իշխանությանը, որովհետև վայել չէ մեր հասարակությանը նման կերպ ապրելը,–ասել է Տ. Կարապետյանը:
Նա չի համաձայնել տեսակետին, թե ոմանք չեն հավատում ոչիշխանական «եռյակին». «Նշանակում է՝ ժողովուրդն իրեն էլ չի հավատում, իր ուժին էլ չի հավատում»։
–Ինքս էլ հավատում եմ Գագիկ Ծառուկյանին, որովհետև նա ձգտում է հասնել փոփոխության։ Չեմ հավատում, որ նա դա անում է իր անձի համար: Եթե չհավատայի նրան, չէի միանա,-ավելացրեց Տ. Կարապետյանը:

Тигран Карапетян считает действующие власти позором
Председатель Народной партии Тигран Карапетян подытожил в ходе сегодняшней пресс-конференции уходящий политический год. По его словам, действующие власти являются настоящим позором.
«Они не руководители, и ничего хорошего от них я не увидел. Цены повсеместно выросли, а чиновники заняты беспределом. Неважно, ты ветеран войны или простой гражданин, насилие – отвратительное явление. И без того дискредитированные власти этим себя еще больше компрометируют. Если же власти не могут раскрыть эти случаи насилия, значит, они к ним причастны», - заявил Карапетян.
Он не согласился с тем мнением, что некоторые не верят невластной «тройке». «Это означает, что народ не верит самому себе, своей силе», - отметил председатель Народной партии.
«Я сам лично верю Гагику Царукяну, так как он хочет добиться изменений. Не верю, что он делает это из личной выгоды. Если бы не верил, не присоединился бы к движению», - добавил Карапетян.