Հրանտ Եղիազարյան. «Տրանսպորտի սակագնի վերանայում չեն անի»
Այսօրվա ասուլիսին Փոխադրողների միության նախագահ Հրանտ Եղիազարյանն ասել է, որ իշխանությունները խոստացել են կարգավորել գազի գնի կարգավորման հարցը. «Մենք էլ պայմանավորվել ենք մեր վարորդների հետ, որպեսզի ոչ մի ակցիա չանեն, շարունակեն աշխատել, մինչև տոներն անցնեն»։
Բանախոսը նշել է, որ քաղաքապետարանի հետ պայմանավորվել են հանդիպում ունենալ ամանորյա տոներից հետո և լուծել առկա խնդիրները։
«Սակագնի վերանայում, իհարկե, չեն անի: Գազի գինը կգա նախկին գնին. մոտենալու է այն թվին, որը կար մինչև դոլարի թանկացումը»։
Փոխադրողների միության նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ տրանսպորտի գնի բարձրացումն անխուսափելի է, քանզի մեքենաները շահագործվում են ֆիզիկական մաշվածության հաշվին. «...այն, որ հարյուր հիսուն դրամը չի բավարարելու, արդեն փաստ է»։

В ходе сегодняшней пресс-конференции председатель Союза перевозчиков Армении Грант Егиазарян сообщил, что власти страны пообещали им урегулировать вопрос с повышением цен на газ на заправочных станциях.
«Мы договорились с водителями, чтобы они не проводили никаких акций и продолжили работать до конца праздников», - отметил Егиазарян, добавив, что для осуждения проблемы мэрия города проведет с ними очередную встречу после новогодних праздников.
«Пересмотра тарифов, конечно же, не будет. Цена на газ вернется на прежний уровень – до показателей, которые были до подорожания доллара», - сказал председатель Союза перевозчиков.
Он также выразил убеждение, что повышение цен на транспорт в будущем неминуемо, так как транспортные средства эксплуатируются за счет физического изнашивания. «То, что 150 драмов не хватит, уже факт», - заключил Егиазарян.
Грант Егиазарян: «Пересмотра тарифов не будет»