Ուորլիքը շնորհավորել է Հայասատանում և Ադրբեջանում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպաններին
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը Թվիթերի իր բլոգում անդրադարձել է Հայաստանում և Ադրբեջանում ԱՄՆ նոր դեսպանների նշանակմանը։
«Շնորհավորում եմ Ադրբեջանում և Հայաստանում մեր նոր դեսպաններին: Նրանք երկուսն էլ փորձված դիվանագետներ են և կանեն առավելագույնը»,- գրել է Ուորլիքը։
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ Սենատը Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում հաստատել էր Ռոբերտ Ֆրենսիս Սեկուտայի թեկնածությունը: Իսկ նախօրեին ՀՀ-ում ԱՄՆի դեսպանի պաշտոնում հաստատվել է Ռիչարդ Միլս կրտսերի թեկնածությունը:

Уорлик поздравил новоназначенных послов США в Армении и Азербайджане
Американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик поздравил новых послов США в Армении и Азербайджане.
«Поздравляю наших утвержденных новых послов в Азербайджане и Армении. Они оба – опытные дипломаты, и сделают всё от себя зависящее», – написал Уорлик на своей странице в «Twitter».
Напомним, что 4 декабря Комитет по внешним отношениям Сената США одобрил кандидатуру Ричарда Миллза, номинированного президентом Обамой на пост посла в Армении.
5 декабря на должности посла в Азербайджане была утверждена кандидатура Роберта Френсиса Секуты.