Ժնևում տեղի կունենա Իրանի և «վեցնյակի» միջև բանակցությունների հերթական փուլը
Ժնևում այսօր Իրանի և միջազգային միջնորդների «վեցնյակի» միջև տեղի կունենա Իրանի միջուկային ծրագրով բանակցությունների հերթական փուլը՝ ԱԳՆ քաղտնօրենների մակարդակով։
Հանդիպումը կդառնա առաջինը Վիեննայում նոյեմբերի 23-24–ին նախարարների մակարդակով կայացած հանդիպումից հետո, երբ որոշվել էր հետաձգել Իրանի միջուկային խնդրով վերջնական համաձայնագիրը մինչև 2015թ. հունիսի վերջ։
Տարբեր աղբյուրների համաձայն՝ բանակցություններում դժվարություններ են ստեղծում Իրանի դեմ կիրառված ատժամիջոցների չեղարկման ժամանակացույցը, ինչպես նաև Արաքում ծանր ջրի ռեակտորի ճակատագիրը։

В Женеве пройдет очередной раунд переговоров Ирана и «шестерки»
Очередной раунд переговоров по иранской ядерной программе между «шестеркой» международных посредников и Ираном на уровне политдиректоров МИД пройдет в среду в Женеве. Об этом сообщает ТАСС.
Нынешняя встреча станет первой после переговоров в Вене на министерском уровне 23-24 ноября, когда было решено отложить достижение окончательного соглашения по ИЯП до конца июня 2015 года.
По информации из различных делегаций, основные сложности на переговорах заключаются в том числе в графике отмены санкций, введенных в отношении Ирана, а также судьбы реактора на тяжелой воде в Араке.