Ռ. Հակոբյան. «Լևոն Երանոսյանը պետք է պատժվի»
–Լևոն Երանոսյանը պետք է պատժվի,–ԱԺ 4 խմբակցությունների՝ ԲՀԿ–ի, ՀԱԿ–ի, «Ժառանգության» և ՕԵԿ–ի հրավիրած համատեղ մամուլի ասուլիսին հայտարարել է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը.
–Նա բավականին կոպիտ, սպառնացող հայտարարությամբ է հանդես եկել, ինչը նշանակում է, որ ինքը կարող է ցանկացած պահի, ունենալով զորք (ի վերջո, ներքին զորքերի հրամանատարն է), իր այդ սպառնալիքը զենքով իրականացնել, և, դժբախտաբար, մեր պատմությունն ունի նման ողբերգական նախադեպեր։
Նա ցավ է հայտնել, որ քաղաքական մեծամասնությունը չհամաձայնեց Լ. Երանոսյանին պաշտոնանկ անելու պահանջը պարունակող հայտարարությամբ հանդես գալուն։
–Այսօրվա իշխանության ներկայացուցիչը եթե հայտարարում է, որ ականջները «շան թուլի պես» պիտի կտրի, կամ հաղթանակը խորհրդանշող ազատամարտիկ–հրամանատարին ասում է՝ դու պետք է լքես Հայաստանը, վստահ եմ, որ եթե վաղը, մյուս օրը մարդիկ այս ծանր իրավիճակում հավաքվեն, բողոք արտահայտեն, նա իր ձեռքի տակ ունի ավտոմատ, ունի զորք և կկրակի,–ասել է Ռ. Հակոբյանը։

Рубен Акопян: «Левон Ераносян должен понести наказание»
«Левон Ераносян должен понести наказание», - заявил в ходе совместной пресс-конференции 4 невластных фракций НС (ППА, АНК, «Наследие» и «Оринац еркир») руководитель парламентской фракции «Наследие» Рубен Акопян.
«Он сделал довольно грубое, содержащее угрозу заявление, что означает, что он может в любой момент, являясь командующим Внутренними войсками, реализовать эту угрозу на практике. И, к сожалению, в нашей истории имеется подобная печальная практика», - отметил Акопян.
Он также выразил сожаление в связи с тем, что политическое большинство не согласилось выступить с совместным заявление, содержащим требование отставки Ераносяна.
«Если сегодня представитель власти заявляет, что «отрежет уши, подобно щенку» или предлагает воину-освободителю покинуть страну, то завтра, в случае массового недовольства людей, я уверен, он может спокойно отдать приказ открыть огонь», - заявил руководитель фракции «Наследие».