Բացի ՀՀԿ–ից և ՀՅԴ–ից՝ մյուս խմբակցությունները բոյկոտեցին ԱԺ արտահերթը
Քիչ առաջ ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի մոտ ավարտվել է ՀՅԴ–ի առաջարկով հրավիրված խորհրդակցությունը։ Դրա ավարտից հետո Գ. Սահակյանը հայտարարել է, որ Կառավարության հրավիրած այս արտահերթ նիստը հնարավոր չէ ընդհատել, բայց երկրում այս օրերին արձանագրված բռնությունների վերաբերյալ դատապարտող հայտարարություն կարելի է ընդունել։
–Կողմնակից ենք, որ դատապարտող որևէ տեքստ ընդունվի՝ խմբակցության ղեկավարների ստորագրությամբ։ Եթե նպատակահարմար գտնենք, կարող ենք նաև 18:30–ին արտահերթ նիստ հրավիրել։ Բայց այս արտահերթն ընդհատելն օրենքների հետ որևէ աղերս չունի. դա անհնարին պրոցես է։ Յուրաքանչյուր ձախողումմեր կողմից կդիտարկվի որպես ԱԺ աշխատանքների ձախողում,–ասել է Գ. Սահակյանը։
Այնուհետև «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը նշել է, որ, ինչպես հայտարարել էին, բոյկոտում են Կառավարության նախաձեռնած այս արտահերթ նստաշրջանը։
Բացի ՀՀԿ–ից և ՀՅԴ–ից՝ մյուս բոլոր խմբակցությունների՝ ԲՀԿ–ի, ՀԱԿ–ի, «Ժառանգության» և ՕԵԿ–ի պատգամավորները դուրս են եկել ԱԺ նիստերի դահլիճից։
–Կողմնակից ենք, որ դատապարտող որևէ տեքստ ընդունվի՝ խմբակցության ղեկավարների ստորագրությամբ։ Եթե նպատակահարմար գտնենք, կարող ենք նաև 18:30–ին արտահերթ նիստ հրավիրել։ Բայց այս արտահերթն ընդհատելն օրենքների հետ որևէ աղերս չունի. դա անհնարին պրոցես է։ Յուրաքանչյուր ձախողում մեր կողմից կդիտարկվի որպես ԱԺ աշխատանքների ձախողում,–ասել է Գ. Սահակյանը։

Кроме РПА и АРФД, все фракции парламента бойкотировали внеочередную сессию НС
Приостановка созванной по инициативе Правительства РА внеочередной сессии парламента в целях проведения внеочередного заседания НС не представляется возможной. Об этом после совещания с представителями всех фракций заявил спикер НС Галуст Саакян. При этом он допустил возможность принятия заявления, осуждающего случаи насилия, которые имели место в последние дни.
«Мы поддерживаем принятие какого-либо осуждающего текста за подписью руководителей фракций. Если посчитаем целесообразным, можем созвать внеочередное заседание в 18:30. Однако прерывание внеочередной сессии не имеющим отношение к принятию законов вопросом не представляется возможным. Любой срыв нами будет рассмотрен как провал работы НС», - отметил Саакян.
В знак несогласия с данным решением члены всех фракций НС, за исключением правящей РПА и АРФ «Дашнакцутюн», покинули зал заседаний, решив бойкотировать работу внеочередной сессии НС.