Բազելում Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Դեկտեմբերի 3-ին աշխատանքային այցելությամբ Բազելում գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում ունեցավ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Պիեռ Անդրյոյի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Հայաստանի արտգործնախարարը միջնորդների ուշադրությունը հրավիրեց վերջին շաբաթների ընթացքում Ադրբեջանի կողմից ամենաբարձր մակարդակով սաստկացած ռազմատենչ հռետորաբանության, բանակցությունների էությունն ու բովանդակությունը խեղաթյուրող հայտարարությունների, մարդկային զոհերի պատճառ դարձած` Հայաստանի հետ սահմանին և Արցախի հետ շփման գծում հրադադարի ռեժիմի կոպտագույն խախտումների, ուսումնավարժական թռիչք իրականացնող` Արցախի Պաշտպանության բանակի ուղղաթիռի խոցման հետևանքով ստեղծված իրավիճակի վրա։
Հանդիպմանը շարունակվեցին քննարկումները` ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջ մղման հնարավորությունների վերաբերյալ։
Էդվարդ Նալբանդյանը վերահաստատեց, որ Հայաստանը շարունակելու է եռանախագահների հետ համատեղ ջանքերն՝ ուղղված ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորմանը։

Эдвард Налбандян встретился с сопредседателями МГ ОБСЕ
3 декабря Глава МИД Армении Эдварда Налбандян встретился с сопредседателями МГ ОБСЕ Игорем Поповым, Джеймсом Уорликом, Пьером Андрю и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем. Встреча состоялась в швейцарском Базеле, куда Налбандян прибыл с рабочим визитом.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи министр привлек внимание посредников к озвучиваемой на самом высоком уровне милитаристской риторике Азербайджана, заявлениям Баку, искажающим суть и содержание переговорного процесса, а также к ситуации, возникшей после уничтожения азербайджанскими ВС вертолета Армии обороны Арцаха, совершавшего учебно-тренировочный полет.
Стороны продолжили обсуждения вокруг возможностей продвижения мирного урегулирования Карабахского конфликта.
Налбандян подтвердил готовность Армении продолжить совместные с сопредседателями усилия по исключительно мирному урегулированию проблемы.