Համաժողովրդական շարժմանը միացել են Ռուսաստանի մեր հայրենակիցները (տեսանյութ)
Համաժողովրդական շարժմանը միանալու և Հայաստանում արմատական փոփոխություններ իրականացնելու ճանապարհին պատրաստ են ակտիվ դերակատարում ունենալ նաև Ռուսաստանի Դաշնությունում բնակվող մեր հայրենակիցները:
ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Օսկանյանի հետ մայրաքաղաք Մոսկվայում տեղի ունեցած բազմամարդ հանդիպման ընթացքում մի քանի հարյուրից ավելի մոսկվաբնակ հայեր մտահոգություն են հայտնել Հայաստանում տիրող աղետալի վիճակի վերաբերյալ՝ պատրաստակամություն հայտնելով սատարելու հայրենիքում սկիզբ առած համաժողովրդական շարժմանն ու մաս կազմելու համընդհանուր պայքարին:

К общенародному движению присоединились наши соотечественники в России (видео)
Проживающие в Российской Федерации наши соотечественники готовы поддержать общенародное движение и активно вовлечься в процесс осуществления коренных изменений в Армении.
В ходе встречи депутата от парламентской фракции «Процветающая Армения» Вардана Осканяна с представителями армянской общины Москвы сотни наших соотечественников высказали свое беспокойство в связи с царящей в Армении ситуацией и выразили готовность поддержать развернувшееся на Родине общенародное движение, ставь частью всеобщей борьбы.
Подробности – в репортаже телепередачи «Эпикентрон».