«Ժամանակավոր անաշխատունակության նպաստների մասին» օրենքը ՀՀԿ–ն ընդունեց
Այսօր ԱԺ–ն ընդունել է «Ժամանակավոր անաշխատունակության նպաստների մասին» օրենքը, որին կողմ է քվեարկել միայն ՀՀԿ–ն։ Մյուս խմբակցությունները չեն մասնակցել քվեարկությանը։
–Սյս խնդիրն իր մեջ բազմաթիվ ռիսկեր է պարունակում։ Բազմաթիվ պաշտոնյաների կանայք ստացել են միլիոնավոր դրամների նպաստներ։ Խնդիրը լրջագույն կարգավորման կարիք ունի, և ԲՀԿ–ն չի մասնակցի քվեարկությանը, մինչև չբերվի այնպիսի նախագիծ, որը բոլոր ռիսկերը չի վերացնի,–ասել է ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը։
Օրինագիծն ընդունվել է 68 կողմ, 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ։

РПА приняла законопроект о «О пособиях по временной нетрудоспособности»
Сегодня Национальное собрание Армении утвердило законопроект «О пособиях по временной нетрудоспособности», который поддержала правящая фракция РПА. Остальные фракции парламента в голосовании не участвовали.
«Эта проблема содержит в себе множество рисков. Жены многих чиновников получили пособия на миллионы драмов. Проблема нуждается в серьезнейшем решении, и ППА не примет участия в голосовании, пока не будет представлен законопроект, устраняющий подобные риски», - заявила секретарь фракции ППА Наира Зограбян.
Законопроект был принял 68 голосами «за» и 1 – «против».