Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Մարգո Վալստրյոմի հրավերով Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ս.թ. նոյեմբերի 24-25-ը պաշտոնական այց կկատարի Շվեդիա:
Ստոկհոլմում նախատեսված են նախարար Նալբանդյանի հանդիպումները Շվեդիայի օրենսդիր և գործադիր իշխանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Այցի շրջանակներում Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթ կունենա Ստոկհոլմի միջազգային խաղաղության հարցերով հետազոտական ինստիտուտում։
ԱԳ նախարարը կայցելի Շվեդիա

По приглашению министра иностранных дел Швеции Марго Валстрем глава внешнеполитического ведомства РА Эдвард Налбандян 24-25 ноября посетит эту страну.
Как сообщает пресс-служба МИД, в Стокгольме намечены встречи Налбандяна с высокопоставленными представителями законодательной и исполнительной власти Швеции.
В рамках визита Эдвард Налбандян выступит в исследовательском институте Стокгольма по вопросам международного права
Эдвард Налбандян посетит Швецию