Հայաստանի ատոմակայանը վերսկսել է էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը
Հայաստանի ատոմային էլեկտրակայանը նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 22.00-ին, վերսկսել է էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը և միացել էներգաարտադրության ցանցին:
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարության մամուլի ծառայությունը հիշեցնում է, որ ՀԱԷԿ-ը վերալիցքավորման, տարեկան պլանային վերանորոգման, ինչպես նաև անվտանգության մակարդակի բարձրացման նպատակով միջոցառումների ներդրման համար էներգաարտադրության ցանցից դուրս էր բերվել սեպտեմբերի 27-ի գիշերը՝ ժամը 00-ին:
ՀԱԷԿ-ից տեղեկացնում են, որ ամբողջությամբ ներդրվել են անվտանգության մակարդակի բարձրացման նպատակով նախատեսված միջոցառումները: Իրականացվել են նաև վերալիցքավորման և պլանային նորոգման աշխատանքները:

Армянская АЭС возобновила производство электроэнергии
Армянская атомная электростанция 18 ноября в 22:00 возобновила производство электроэнергии и подключилась к республиканской энергосистеме. Об этом сообщила пресс-служба Армянской АЭС.
Напомним, что Армянская АЭС была отключена от сети по производству электроэнергии 27 сентября в 00:00 с целью загрузки топлива, ежегодного планового ремонта, а также проведения мероприятий по повышению уровня безопасности.
За этот период были всецело проведены мероприятия с целью повышения уровня безопасности на АЭС, а также произведена загрузка топлива и осуществлены плановые ремонтные работы.