Այսօր՝ ԱԺ արտահերթ նստաշրջանի քվեարկություններից հետո, տեղի է ունենալու ոչիշխանական խմբակցությունների հերթական աշխատանքային փակ հանդիպումը։
ԲՀԿ–ն, ՀԱԿ–ը և «Ժառանգությունը» քննարկելու են «եռյակի» օրակարգային հարցերը։
Հիշեցնենք, որ նախորդ հանդիպման ժամանակ քննարկվել էին համաժողովրդական շարժման քաղաքական խորհրդի, կենտրոնական շտաբի, ինչպես նաև մարզերում ձևավորվելիք կոորդինացնող շտաբների կառուցվածքները և կանոնադրային խնդիրները։
–Որոշակի համաձայնության եկել ենք. յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ ներկայացրել է իր տարբերակները, ընդհանուր մոտեցում կա, բայց դա պետք է քննարկվի նաև կուսակցությունների ներսում, և հաջորդ հանդիպման ժամանակ, կարծում եմ, կունենանք միասնական փաստաթուղթ,–«եռյակի» նախորդ հանդիպումից հետո նշել էր «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը։
Այսօր «եռյակի» նիստն է

Сегодня в НС состоится очередная встреча невластной «тройки»
Сегодня, после голосования на внеочередной сессии Национального собрания РА, некоалиционная «тройка» проведет рабочее совещание за закрытыми дверями. ППА, АНК и «Наследие» обсудят вопросы совместной повестки.
Напомним, что в ходе предыдущего заседания «тройки» обсуждались вопросы формирования политсовета и центрального штаба общенародного движения, а также структурные и уставные составляющие координационных штабов.
«Мы достигли определенных договоренностей. Каждая политическая сила представила свое видение, и мы нашли общий подход, однако он должен быть обсужден также внутри партий. Думаю, во время следующей встречи мы уже будем иметь согласованный документ», - отметил тогда руководитель фракции «Наследие» Рубен Акопян.