Կանադայի օդուժն Իրաքում ոչնչացրել է «Իսլամական պետության» զինյալների հրետանային հաշվարկները
Կանադայի օդուժը, որը մասնակցում է «Իսլամական պետության» զինյալների դեմ միջազգային գործողություններին, Իրաքում ոչնչացրել է զինյալների հրետանային հաշվարկները։ Այս մասին նախօրեին հայտարարել են երկրի Պաշտպանության նախարարությունում։ Ավիահարվածները հասցվել են Բեյջի քաղաքի մոտակայքում՝ Բաղդադից 200 կմ հյուսիս։ Իսլամիստների դեմ գործողություններ իրականացնող ԱՄՆ ԶՈւ Կենտրոնական հրամանատարությունն ավելի վաղ հաղորդել էր, որ Իրաքում կոալիցիայի օդուժը ԻՊ դիրքերին 18 հարված է հասցրել Էլ–Ֆալուջա, Բեյջի, Մոսուլ և Ար–Ռուտբա քաղաքների մոտ։
Կանադայի օդուժը, որը մասնակցում է «Իսլամական պետության» զինյալների դեմ միջազգային գործողություններին, Իրաքում ոչնչացրել է զինյալների հրետանային հաշվարկները։ Այս մասին նախօրեին հայտարարել են երկրի Պաշտպանության նախարարությունում։
Ավիահարվածները հասցվել են Բեյջի քաղաքի մոտակայքում՝ Բաղդադից 200 կմ հյուսիս։
Իսլամիստների դեմ գործողություններ իրականացնող ԱՄՆ ԶՈւ Կենտրոնական հրամանատարությունն ավելի վաղ հաղորդել էր, որ Իրաքում կոալիցիայի օդուժը ԻՊ դիրքերին 18 հարված է հասցրել Էլ–Ֆալուջա, Բեյջի, Մոսուլ և Ար–Ռուտբա քաղաքների մոտ։

ВВС Канады уничтожили в Ираке артиллерийские расчеты боевиков «Исламского государства»
ВВС Канады, участвующие в международной операции по борьбе с группировкой «Исламское государство» (ИГ), уничтожили в Ираке артиллерийские расчеты боевиков. Об этом во вторник сообщили в министерстве обороны страны, передает ТАСС.
Авиаудары были нанесены в районе города Бейджи, находящегося в 200 км к северу от Багдада. «Эти бомбардировки демонстрируют твердую решимость Канады в борьбе с угрозой терроризма и ее готовность вместе с союзниками противостоять зверствам ИГ», – заявил глава ведомства Роберт Николсон.
Ранее Центральное командование вооруженных сил США, осуществляющее операцию против исламистов, сообщило, что по позициям ИГ в Ираке авиация союзников нанесла 18 ударов. В частности, вблизи городов Эль-Фаллуджа, Бейджи, Мосул и Ар- Рутба.