Հնարավոր հարձակման մասին հաղորդագրությունը չի ազդել Եղիսաբեթ II–ի աշխատանքային ժամկետացանկի վրա
Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ II–ը մտադիր չէ փոխել իր աշխատանքին ժամկետացանկը հնարավոր հարձակման մասին ստացած հաղորդագրության պատճառով և երեկոյան կայցելի «Ալբերտ–Հոլլ» համերգասրահ։ «Բի–Բի–Սի»–ի փոխանցմամբ՝ ավելի վաղ բերման են ենթարկվել անձինք, որոնց կասկածում էին թագուհու դեմ ահաբեկչական հարձակում կազմակերպելու մեջ. նրանք մտադիր էին դա իրականացնել հենց «Ալբերտ–Հոլլ»–ում, որտեղ կկայանա «Բրիտանական թագավորական լեգիոն» բարեգործական կազմակերպության փառատոնը։
Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ II–ը մտադիր չէ փոխել իր աշխատանքին ժամկետացանկը հնարավոր հարձակման մասին ստացած հաղորդագրության պատճառով և երեկոյան կայցելի «Ալբերտ–Հոլլ» համերգասրահ։
«Բի–Բի–Սի»–ի փոխանցմամբ՝ ավելի վաղ բերման են ենթարկվել անձինք, որոնց կասկածում էին թագուհու դեմ ահաբեկչական հարձակում կազմակերպելու մեջ. նրանք մտադիր էին դա իրականացնել հենց «Ալբերտ–Հոլլ»–ում, որտեղ կկայանա «Բրիտանական թագավորական լեգիոն» բարեգործական կազմակերպության փառատոնը։

Королева Елизавета II не изменит график работы из-за сообщения о готовившемся покушении
Королева Великобритании Елизавета II не намерена менять график своей работы в связи с сообщениями о готовившемся на нее покушении и вечером посетит концертный зал Альберт-холл. Как сообщает ТАСС со ссылкой на радиостанцию BBC, задержанные ранее по подозрению в подготовке теракта злоумышленники планировали совершить покушение на королеву именно во время посещения Альберт-холла, где пройдет фестиваль благотворительной организации – Британский королевский легион.
«Согласно полученной информации, террористы планировали напасть с ножами на монарха сегодня вечером, во время мероприятий, приуроченных к 100-летию с начала Первой мировой войны», - говорится в сообщении радиостанции.
Отметим, что накануне четверо мужчин в возрасте от 19 до 27 лет были доставлены в ночь с четверга на пятницу в полицейские участки в центре Лондона. Аресты были произведены в рамках «продолжающегося расследования террористической деятельности, связанной с исламским экстремизмом».