Ֆրանսիան ԼՂ հակամարտության բանակցային գործընթացից դրական ակնկալիքներ ունի
«Trend» գործակալության փոխանցմամբ՝ Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Պասկալ Մոնիեն հայտնել է, թե իր երկիրը դրական է գնահատում Փարիզում կայացած Ադրբեջանի և Հայաստանի նախագահների բանակցությունների արդյունքները:
Ըստ Մոնիեի՝ Ֆրանսիան՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկիր, մտադիր է ապագայում ակտիվորեն նպաստել ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին:
«Մենք հույս ունենք, որ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործում մեր ջանքերը դրական արդյունքներ կունենան»,- հայտնել է ֆրանսիացի դիվանագետը։

Франция надеется на положительные результаты переговоров по Карабаху
Франция оптимистично смотрит на результаты переговоров президентов Азербайджана и Армении в Париже. Об этом заявил посол Франции в Азербайджане Паскаль Монье, сообщают азербайджанские СМИ.
По его словам, Французская Республика намерена и в будущем активно содействовать процессу мирного урегулирования Карабахского конфликта в качестве сопредседателя Минской группы ОБСЕ.
«Мы надеемся, что наши усилия увенчаются положительным результатом в деле урегулирования нагорно-карабахского конфликта», – заявил посол.