Զախարչենկոն շնորհակալություն է հայտնել ընտրողներին վստահության համար
Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության ղեկավարի ընտրությունների առաջատար, գործող վարչապետ Ալեքսանդր Զախարչենկոն շնորհակալություն է հայտնել ընտրողներին վստահության համար և խոստացել ապահովել տնտեսության վերականգնումը և խաղաղ ապագա։ Քվեաթերթիկների 50%–ի հաշվարկից հետո Զախարչենկոն հավաքել է ընտրողների ձայների 70%–ը, նրան, չնչին տարբերությամբ, հետևում է Ալեքսանդր Կոֆմանը, եռյակը եզրափակում է Յուրի Սիվոկոնենկոն։ Ալեքսանդր Զախարչենկոյի «Դոնեցկի հանրապետություն» շարժումը նույնպես առաջատար է Ժողովրդական խորհրդի ընտրություններում, որի ձայն է տվել ընտրողների 60%–ը։ Նրա մրցակից «Ազատ Դոնբաս» շարժումը հավաքել է ձայների 25%–ը։ Ինչպես նշել է ԴԺՀ ԿԸՀ ղեկավար Ռոման Լյագինը, ընտրություններին ավելի քան 1 մլն ընտրող է մասնակցել։
Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության ղեկավարի ընտրությունների առաջատար, գործող վարչապետ Ալեքսանդր Զախարչենկոն շնորհակալություն է հայտնել ընտրողներին վստահության համար և խոստացել ապահովել տնտեսության վերականգնումը և խաղաղ ապագա։
Քվեաթերթիկների 50%–ի հաշվարկից հետո Զախարչենկոն հավաքել է ընտրողների ձայների 70%–ը, նրան, չնչին տարբերությամբ, հետևում է Ալեքսանդր Կոֆմանը, եռյակը եզրափակում է Յուրի Սիվոկոնենկոն։
Ալեքսանդր Զախարչենկոյի «Դոնեցկի հանրապետություն» շարժումը նույնպես առաջատար է Ժողովրդական խորհրդի ընտրություններում, որի ձայն է տվել ընտրողների 60%–ը։ Նրա մրցակից «Ազատ Դոնբաս» շարժումը հավաքել է ձայների 25%–ը։ Ինչպես նշել է ԴԺՀ ԿԸՀ ղեկավար Ռոման Լյագինը, ընտրություններին ավելի քան 1 մլն ընտրող է մասնակցել։

Захарченко поблагодарил избирателей за доверие курсу властей провозглашенной республики
Лидирующий на выборах главы провозглашенной Донецкой народной республики (ДНР) действующий премьер-министр Александр Захарченко поблагодарил избирателей за оказанное доверие и пообещал обеспечить восстановление экономики и мирное будущее, сообщает ТАСС.
По итогам обработки более 50% бюллетеней Захарченко набирает более 70% голосов избирателей, за ним с небольшим отрывом следует Александр Кофман, замыкает «тройку» претендентов Юрий Сивоконенко.
Возглавляемое Александром Захарченко движение «Донецкая республика» также лидирует и на выборах в Народный совет. За его список проголосовали более 60% избирателей. Его конкурент – движение «Свободный Донбасс» набирает 25%.
«Выражаю огромную благодарность моим землякам за тот кредит доверия, который мне оказали. За их поддержку, которые они мне оказывают! Отношусь к этому ответственно. Прекрасно понимаю ту величину ноши, которую мне придется нести», - заявил Захарченко после оглашения предварительных итогов выборов.