Լուգանսկի ընտրություններում հաղթում է հանրապետության գործող ղեկավար Պլոտնիցկին
Լուգանսկի Ժողովրդական Հանրապետության ղեկավարի ընտրություններում հաղթում են հանրապետության գործող առաջնորդ Իգոր Պլոտնիցկին և «Խաղաղություն Լուգանշչինային» շարժումը։ Այս մասին հայտնել է ԼԺՀ ԿԸՀ ղեկավար Սերգեյ Կոզյակովը։ Քվեաթերթիկների 27,8%–ի հաշվարկից հետո Պլոտնիցկին հավաքել է ընտրողների ձայների 63,17%–ը, Դաշնության արհմիությունների ղեկավար Օլեգ Ակիմովը՝ 15,95%–ը, գործարար Վիկտոր Պենները՝ 10,9%–ը, ԼԺՀ առողջապահության նախարար Լարիսա Հայրապետյանը՝ 8,36 %–ը։ «Խաղաղություն Լուգանշչինային» շարժումը, որպես գլխավոր նպատակ, հետապնդում է Ռուսաստանի հետ առավել սերտ հարաբերությունների զարգացումը։
Լուգանսկի Ժողովրդական Հանրապետության ղեկավարի ընտրություններում հաղթում են հանրապետության գործող առաջնորդ Իգոր Պլոտնիցկին և «Խաղաղություն Լուգանշչինային» շարժումը։ Այս մասին հայտնել է ԼԺՀ ԿԸՀ ղեկավար Սերգեյ Կոզյակովը։
Քվեաթերթիկների 27,8%–ի հաշվարկից հետո Պլոտնիցկին հավաքել է ընտրողների ձայների 63,17%–ը, Դաշնության արհմիությունների ղեկավար Օլեգ Ակիմովը՝ 15,95%–ը, գործարար Վիկտոր Պենները՝ 10,9%–ը, ԼԺՀ առողջապահության նախարար Լարիսա Հայրապետյանը՝ 8,36 %–ը։
«Խաղաղություն Լուգանշչինային» շարժումը, որպես գլխավոր նպատակ, հետապնդում է Ռուսաստանի հետ առավել սերտ հարաբերությունների զարգացումը։

На выборах главы ЛНР побеждает действующий лидер провозглашенной республики Плотницкий
На выборах в провозглашенной Луганской народной республике (ЛНР) побеждают действующий лидер республики Игорь Плотницкий и общественное движение «Мир Луганщине», список которого он возглавляет. Об этом заявил глава ЦИК ЛНР Сергей Козьяков, передает ТАСС.
После обработки 27,8% бюллетеней Плотницкий набирает 63,17% голосов избирателей, руководитель Федерации профсоюзов Олег Акимов – 15,95%, предприниматель Виктор Пеннер – 10,9%, министр здравоохранения ЛНР Лариса Айрапетян – 8,36 %.
На выборах в Народный совет ЛНР лидирует движение «Мир Луганщине» с 69,18% голосов, на втором месте «Луганский экономический союз» – с 24,07%, «Народный союз» получает 4,96% голосов.