Ռադայի ընտրությունների վերջնական արդյունքները կհայտարարվեն նոյեմբերի 8-ից ոչ շուտ
Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերջնական արդյունքները կարող են հայտարարվել նոյեմբերի 8–ին կամ 9-ին։ Այս մասին «ՏԱՍՍ»–ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Ուկրաինայի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Կոնստանտին Խիվրենկոն։ Ներկայումս ընթանում է թղթային արձանագրությունների ընդունումը տարածքային ընտրական հանձնաժողովներից՝ թաց կնիքներով։ Խիվրենկոյի խոսքերով՝ դա կտևի մինչև նոյեմբերի 6-7–ը. «Ավելի հստակ դժվար է ասել. դա կախված է բազում գործոններից»։
Ուկրաինայի ԿԸՀ–ին անհրաժեշտ է ընդունել 198 տարածքային հանձնաժողովի արձանագրությունները։
Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերջնական արդյունքները կարող են հայտարարվել նոյեմբերի 8–ին կամ 9-ին։
Այս մասին «ՏԱՍՍ»–ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Ուկրաինայի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Կոնստանտին Խիվրենկոն։
Ներկայումս ընթանում է թղթային արձանագրությունների ընդունումը տարածքային ընտրական հանձնաժողովներից՝ թաց կնիքներով։ Խիվրենկոյի խոսքերով՝ դա կտևի մինչև նոյեմբերի 6-7–ը. «Ավելի հստակ դժվար է ասել. դա կախված է բազում գործոններից»։

Итоговые результаты выборов в Раду огласят не ранее 8 ноября – ЦИК Украины
Итоговые результаты внеочередных выборов в Верховную раду Украины могут быть оглашены 8 или 9 ноября. Об этом в беседе с корр.ТАСС сообщил пресс-секретарь Центральной избирательной комиссии Украины Константин Хивренко.
«Центральная избирательная комиссия должна огласить результаты выборов в Верховную раду не позднее 15 суток со дня проведения голосования, то есть 10 ноября дедлайн. Как правило, это происходит на один-два дня раньше срока», - заявил Хивренко.
В настоящее время идет прием бумажных протоколов окружных избирательных комиссий с мокрыми печатями. По словам Хивренко, «он продлится до 6-7 ноября, точнее сказать сложно, это зависит от множества факторов». ЦИК Украины необходимо принять протоколы 198 окружных комиссий.