Քուրդ աշխարհազորայիններն ինը զինյալ են ոչնչացրել Քոբանիից արևելք
Քրդական ինքնապաշտպանական ուժերը հետ են մղում «Իսլամական պետության» զինյալների գրոհները սիրիական Քոբանի քաղաքից արևելք։ Ինչպես տեղեկացնում է «Ալ–Վաթան» թերթը, աշխարհազորայինները նախօրեին ինը ծայրահեղական են ոչնչացրել։ Մի քանի վարձկան գերի է վերցվել։ Քրդական վարչական կենտրոնի պաշարումը շարունակվում է 40 օրից ավելի։ Կողմերի կորուստները գերազանցել են 800-ը։ Բնակիչների մեծ մասը՝ մոտ 200 հազար մարդ, փախել է Թուրքիա։ Իրաքյան քրդերը Թուրքիայի տարածքով Քոբանիում մարտնչող քրդերին զենք են ուղարկել, որը, ինչպես սպասվում է, այսօր կհատի թուրք–սիրիական սահմանը, և կժամանի քաղաք։ Այն ուղեկցում է 155 զինվոր փեշմերգաների խմբավորումներից։
Քրդական ինքնապաշտպանական ուժերը հետ են մղում «Իսլամական պետության» զինյալների գրոհները սիրիական Քոբանի քաղաքից արևելք։
Ինչպես տեղեկացնում է «Ալ–Վաթան» թերթը, աշխարհազորայինները նախօրեին ինը ծայրահեղական են ոչնչացրել։ Մի քանի վարձկան գերի է վերցվել։
Քրդական վարչական կենտրոնի պաշարումը շարունակվում է 40 օրից ավելի։ Կողմերի կորուստները գերազանցել են 800-ը։ Բնակիչների մեծ մասը՝ մոտ 200 հազար մարդ, փախել է Թուրքիա։
Իրաքյան քրդերը Թուրքիայի տարածքով Քոբանիում մարտնչող քրդերին զենք են ուղարկել, որը, ինչպես սպասվում է, այսօր կհատի թուրք–սիրիական սահմանը, և կժամանի քաղաք։ Այն ուղեկցում է 155 զինվոր փեշմերգաների խմբավորումներից։

Курдские ополченцы уничтожили девять боевиков к востоку от Кобани
Курдские силы самообороны отбивают атаки боевиков «Исламского государства» (ИГ) к востоку от сирийского города Кобани. Как сообщает ТАСС со ссылкой на газету «Al-Watan», ополченцы уничтожили во вторник девять экстремистов, попавших в засаду. Несколько наемников взяты в плен.
Отметим, что осада Кобани продолжается более 40 дней. Потери сторон превысили 800 человек. Большинство жителей (свыше 200 тыс. человек) бежали в Турцию.