Թուրքիայում ձայնալսումների գործով Անվտանգության ծառայության ևս 20 աշխատակից է ձերբակալվել
Թուրքիայի հարավային Մերսին քաղաքում այսօր Անվտանգության ծառայության 20 աշխատակից է բերման ենթարկվել հեռախոսների անօրինական ձայնալսման մեղադրանքով։ Ինչպես հաղորդում է տեղական հեռուստաընկերությունը, կասկածյալների ցուցակում 27 ոստիկան է։ Օպերատիվ–քննչական միջացառումներն իրականացվում են, այսպես կոչված, զուգահեռ կառույցի՝ «ստվերային կառավարության» գործունեության քննության շրջանակներում։ Ենթադրվում է, որ կառավարական կառույցների աշխատակիցների որոշ շրջանակ նպատակ է հետապնդել խաթարել առկա կառավարության գործունեությունը։ Ձերբակալությունների վերջին ալիքը տեղի էր ունեցել հոկտեմբերի 21-ին Անկարայում։
Թուրքիայի հարավային Մերսին քաղաքում այսօր Անվտանգության ծառայության 20 աշխատակից է բերման ենթարկվել հեռախոսների անօրինական ձայնալսման մեղադրանքով։ Ինչպես հաղորդում է տեղական հեռուստաընկերությունը, կասկածյալների ցուցակում 27 ոստիկան է։
Օպերատիվ–քննչական միջացառումներն իրականացվում են, այսպես կոչված, զուգահեռ կառույցի՝ «ստվերային կառավարության» գործունեության քննության շրջանակներում։ Ենթադրվում է, որ կառավարական կառույցների աշխատակիցների որոշ շրջանակ նպատակ է հետապնդել խաթարել առկա կառավարության գործունեությունը։

В Турции по делу о прослушке задержаны еще около 20 сотрудников Управления безопасности
В городе Мерсин на юге Турции во вторник задержаны около 20 сотрудников Управления безопасности (УБ) по подозрению в причастности к незаконному прослушиванию телефонов. Как сообщает ТАСС со ссылкой на местное телевидение, всего в списке подозреваемых 27 полицейских.
Оперативно-следственные мероприятия проводятся в рамках расследования деятельности так называемой параллельной структуры или «теневого правительства». Считается, что определенный круг сотрудников правительственных структур преследовал цели подрыва деятельности нынешнего правительства. Среди задержанных в Мерсине работников УБ в основном сотрудники отдела полицейской разведки.
Напомним, что последняя волна задержаний прошла 21 октября в Анкаре. Тогда полиция провела облавы по адресам проживания действующих и бывших сотрудников столичного УБ. Задержаны около 20 человек, в их числе бывший начальник отдела разведки Омер Алтыпармак и ответственный за контртеррористическую деятельность бывший замглавы управления Локман Кырджылы.