Ուկրաինայում ուժի մեջ է մտել ընտրողներին կաշառելու համար պատասխանատվության խստացման մասին օրենքը
Ուկրաինայում այսօրվանից ուժի մեջ է մտել ընտրողներին կաշառելու համար պատասխանատվության խստացման մասին օրենքը։ Համապատասխան փաստաթուղթը հրապարակվել է «Ուկրաինայի ձայնը» պաշտոնական խորհրդարանական թերթում։ Հոկտեմբերի 22-ին հրապարակված տեքստում նշվում է, որ այն «ուժի մեջ է մտնում հրապարակվելուց մեկ օր անց»։ Կիրակի՝ հոկտեմբերի 19-ին, Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն օրենք է ստորագրել, որը փոփոխություններ է նախատեսում երկրի քրեական օրենսգրքում ընտրական իրավունքի խախտման կապակցությամբ։ Ընտրակաշառք բաժանելու համար պատիժը սկսվում է տուգանքից և հասնում մինչ երկու տարի ժամկետով ազատազրկման։
Ուկրաինայում այսօրվանից ուժի մեջ է մտել ընտրողներին կաշառելու համար պատասխանատվության խստացման մասին օրենքը։ Համապատասխան փաստաթուղթը հրապարակվել է «Ուկրաինայի ձայնը» պաշտոնական խորհրդարանական թերթում։
Հոկտեմբերի 22-ին հրապարակված տեքստում նշվում է, որ այն «ուժի մեջ է մտնում հրապարակվելուց մեկ օր անց»։
Կիրակի՝ հոկտեմբերի 19-ին, Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն օրենք է ստորագրել, որը փոփոխություններ է նախատեսում երկրի քրեական օրենսգրքում ընտրական իրավունքի խախտման կապակցությամբ։
Ընտրակաշառք բաժանելու համար պատիժը սկսվում է տուգանքից և հասնում մինչ երկու տարի ժամկետով ազատազրկման։

На Украине вступил в силу закон об усилении ответственности за подкуп избирателей
На Украине в четверг вступил в силу закон об усилении ответственности за нарушение избирательных прав граждан. Это следует из текста документа, опубликованного в официальной парламентской газете «Голос Украины», передает ТАСС.
Текст документа был опубликован 22 октября, в нем говорится, что закон «вступает в силу со дня, следующего за днем его опубликования».
Отметим, что 19 октября президент Украины Петр Порошенко подписал закон, который вносит изменения в статьи уголовного кодекса страны, касающиеся ответственности за нарушение избирательных прав. Согласно закону, «принятие предложения, обещания или получения избирателем неправомерной выгоды за совершение или несовершение любых действий» в ходе выборов наказывается штрафом, исправительными работами или ограничением свободы на срок до двух лет.