Էդվարդ Նալբանդյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի դեսպան Անրի Ռենոյի հետ
Հոկտեմբերի 22-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Անրի Ռենոյին դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նախարար Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց դեսպան Ռենոյին արդյունավետ եւ ակտիվ աշխատանքի համար` նշելով, որ նրա պաշտոնավորման տարիներին հայ-ֆրանսիական առանձնաշնորհյալ հարաբերությունները խորացել են, բոլոր բնագավառներում համագործակցությունն էլ ավելի է ամրապնդվել:
Շնորհակալություն հայտնելով իր գործունեության բարձր գնահատականի համար՝ դեսպան Ռենոն նշեց, որ հպարտ է, որ կարողացել է իր ներդրումն ունենալ հայ-ֆրանսիական բարեկամական կապերի զարգացման մեջ, եւ շնորհակալություն հայտնեց պաշտոնավարման ժամանակ ՀՀ արտգործնախարարության կողմից ցուցաբերած աջակցության համար:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ուղղված համատեղ քայլերի շուրջ:
Հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների ամրապնդման գործում դեսպան Ռենոյի ներդրման համար նախարար Նալբանդյանն ԱԳՆ մեդալ հանձնեց Ֆրանսիայի դեսպանին:

Эдвард Налбандян попрощался с послом Франции
Глава МИД Армении Эдвард Налбандян принял посла Франции Анри Рено в связи с завершением дипломатической миссии в стране.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении, Налбандян поблагодарил дипломата за активную и эффективную работу, отметив, что в ходе его миссии армяно-французские отношения углубились, а сотрудничество во всех сферах укрепилось.
Поблагодарив за высокую оценку, посол отметил, что горд тем, что смог внести свой вклад в развитие отношений двух стран и поблагодарил за содействие МИД. Стороны обсудили дальнейшие совместные шаги по развитию отношений.
Налбандян вручил послу Франции медаль МИД Армении за вклад в укрепление армяно-французский отношений.