Ուկրաինայի ԿԸՀ–ն 1109 միջազգային դիտորդ է գրանցել Ռադայի արտահերթ ընտրություններին
Ուկրաինայի ԿԸՀ–ն 1109 միջազգային դիտորդ է գրանցել Ռադայի՝ հոկտեմբերի 26-ին կայանալիք արտահերթ ընտրություններին։ Այս մասին հաղորդում է «ՈւՆՆ» գործակալությունը։ Այսօր ԿԸՀ–ն 53 դիտորդ է գրանցել՝ 30 մարդ Միջազգային հանրապետական ինստիտուտից (IRI) և Ընտրական համակարգերի միջազգային փորձագիտական կենտրոնից (ICES), ինչպես նաև Գերմանիայի 21 քաղաքացի և Շվեդիայի երկու ներկայացուցիչ։
225 մանդատի համար պայքարելու է 3319 թեկնածու՝ առաջադրված կուսակցական ցուցակներով, իսկ մեկմանդատանի 213ընտրատարածքում՝ 3495 թեկնածու։ Ընտրությունները լուսաբանելու են 979 լրագրող, տարբեր երկրներ ներկայացնող 110 ԶԼՄ։
Ուկրաինայի ԿԸՀ–ն 1109 միջազգային դիտորդ է գրանցել Ռադայի՝ հոկտեմբերի 26-ին կայանալիք արտահերթ ընտրություններին։ Այս մասին հաղորդում է «ՈւՆՆ» գործակալությունը։
Այսօր ԿԸՀ–ն 53 դիտորդ է գրանցել՝ 30 մարդ Միջազգային հանրապետական ինստիտուտից (IRI) և Ընտրական համակարգերի միջազգային փորձագիտական կենտրոնից (ICES), ինչպես նաև Գերմանիայի 21 քաղաքացի և Շվեդիայի երկու ներկայացուցիչ։

ЦИК Украины зарегистрировал 1109 международных наблюдателей на внеочередных выборах в Раду
ЦИК Украины уже зарегистрировал 1109 международных наблюдателей на предстоящих 26 октября внеочередных выборах в Верховную раду. Как передает ТАСС, об этом сообщило агентство УНН.
14 октября ЦИК зарегистрировал 53 наблюдателя – 30 человек от Международного республиканского института (IRI) и Международного экспертного центра избирательных систем (ICES), а также 21 гражданина ФРГ и двух представителей Швеции.
В борьбе за 225 депутатских мандатом будут участвовать 3319 кандидатов, выдвинутых по партийным спискам, а в борьбе за 213 мандатов в одномандатных избирательных округах – 3495 кандидатов. Статус наблюдателей на выборах получили 37 украинских общественных организаций, которые направят на избирательные участки 721 представителя. Освещать выборы будут 979 журналистов, представляющих 110 СМИ разных стран.