ԱՄՆ օդուժը գրոհել է «Իսլամական պետության» զինյալների դիրքերը Կոբանիի մոտակայքում
ԱՄՆ օդուժն «Իսլամական պետության» զինյալների ուղղությամբ ինն ավիահարված է իրականացրել Սիրիայի Կոբանի քաղաքի մոտակայքում, որը պահում են քրդական աշխարհազորայինները։ Այս մասին հինգշաբթի հաղորդել է ԱՄՆ ԶՈւ կենտրոնական հրամանատարությունը։ Այնտեղ հստակեցրել են, որ վեց հարված է հասցվել քաղաքից հարավ։ Արդյունքում ԻՊ տանկ և իսլամիստների կողմից գրավված երկու շենք են ոչնչացվել։ Մյուս երեք հարվածները քաղաքի հյուսիսային մասին են հասցվել։
ԱՄՆ օդուժն «Իսլամական պետության» զինյալների ուղղությամբ ինն ավիահարված է իրականացրել Սիրիայի Կոբանի քաղաքի մոտակայքում, որը պահում են քրդական աշխարհազորայինները։ Այս մասին հինգշաբթի հաղորդել է ԱՄՆ ԶՈւ կենտրոնական հրամանատարությունը։
Այնտեղ հստակեցրել են, որ վեց հարված է հասցվել քաղաքից հարավ։ Արդյունքում ԻՊ տանկ և իսլամիստների կողմից գրավված երկու շենք են ոչնչացվել։

ВВС США вновь атаковали боевиков «Исламского государства» вблизи города Кобани в Сирии
ВВС США нанесли в общей сложности девять авиаударов по боевикам «Исламского государства» (ИГ) вблизи сирийского города Кобани, который удерживают курдские повстанцы. Как передает ТАСС, об этом в четверг сообщило Центральное командование ВС США.
Там уточнили, что шесть ударов были нанесены к югу от города. В результате были уничтожены танк ИГ, пулеметная точка и два захваченных исламистами здания.
Другие три удара пришлись на север от города. Целями также стали постройки, находившиеся под контролем ИГ.
В Центральном командовании не уточнили, участвовали ли в этом налете военные других стран создаваемой США коалиции.