Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ պատրաստ է առաջադրվել որպես նախագահի թեկնածու (տեսանյութ)
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը լրագրողների խնդրանքով անդրադարձել է նաև ներքաղաքական մի քանի հարցի։
Նա հայտնել է, որ հոկտեմբերի 10–ին՝ 18։00–ին, Ազատության հրապարակում մասնակցելու է ԲՀԿ–ի, ՀԱԿ–ի և «Ժառանգության» համատեղ հանրահավաքին։
Ինչ վերաբերում է նախագահի թեկնածու առաջադրվելու իր մտադրության մասին հարցին, Գ. Ծառուկյանը պատասխանել է.
–Իմ մտքում կա նոր նախագահի 4–5 թեկնածու, որոնք արժանապատիվ մարդիկ են. նրանք կարող են զարգացման ուղղու վրա դնել երկիրը և խնդիրները կարգավորել։ Եթե իմ քաղաքական գործընկերները և հանրությունը նրանցից որևիցե մեկի թեկնածությունը կառաջադրեն, ուրեմն ես պատրաստ եմ նրան պաշտպանել և նրա կողքին կանգնել։ Իսկ եթե իմ քաղաքական գործընկերները, հանրությունը ներկայացրեցին, որ ի՛մ կարիքը կա, այդ ծանր, դժվար պահին ի՛մ թեկնածությունը պետք է լինի, ուրեմն ասում եմ, որ ես դրա՛ն էլ եմ պատրաստ։ Ու անմիջապես կարող եմ ասել՝ մի քանի ամսվա ընթացքում կարևորագույն խնդիրների լուծումներ կունենանք, պետությունը կդրվի ճիշտ ուղու, ճիշտ հիմքերի վրա,–ասել է Գ. Ծառուկյանը՝ հավելելով, որ դրանք ոչ թե զուտ խոսքեր են, այլ բոլոր ոլորտի մարդիկ այդ փոփոխությունները կզգան իրենց առօրյայում, ապրելակերպում և իրենց գործունեության մեջ.
–Եվ կարող եմ մի բան էլ ասել՝ այդ ժամանակ չի՛ լինի միանձնյա կամ մի՛ կուսակցության որոշում. բոլոր կուսակցություններում էլ կան շատ խելացի, բանիմաց մարդիկ, ինչը մեր ազգի հարստությունն է։ Կան անհատներ՝ ոչ կուսակցական պատկանելությամբ, որ նույնպես խելացի, բանիմաց մարդիկ են։ Պետք է համախմբվել, քննարկել և կարողանալ ճիշտ որոշում կայացնել։ Հիմնական խնդիրը սա՛ է։ Աշխարհում չկա մի խնդիր, որ լուծում չունենա։ Միայն թե մարդիկ պետք է բարի լինեն՝ քննարկելու, լսելու, տվյալ իրավիճակը պատկերացնելու,– թեման ամփոփել է Ծառուկյանը։

Гагик Царукян заявил о своей готовности стать кандидатом в президенты
В ходе совместной пресс-конференции с президентом Международного олимпийского комитета Томасом Бахом председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян по просьбе журналистов обратился к некоторым внутриполитическим вопросам.
Он сообщил, что 10 октября примет участие в совместном митинге ППА, АНК и «Наследия» на площади Свободы.
Отвечая на вопрос о том, намерен ли он выдвигаться кандидатом в президенты Армении, Царукян отметил:
«В качестве кандидатов в новые президенты я вижу 4-5 человек, и они являются действительно достойными людьми, способными вывести страну на путь развития и решить имеющиеся проблемы. Если мои политические партнеры и общество выдвинут кандидатуру кого-то из них, я буду готов поддержать их. Если же мои политические партнеры и общество почувствуют, что в этот трудный и тяжелый момент лучше всего поддержать мою кандидатуру, я буду готов и к этому. Могу заверить, что всего за несколько месяцев мы найдем решение важнейших проблем, а государство будет поставлено на правильные рельсы и правильные основы».
Он также добавил, что это не просто слова, поскольку все смогут почувствовать на себе эти изменения, как в своей повседневной деятельности, так и в жизни в целом.
«Могу с уверенностью сказать, что тогда уже не будет единоличных или однопартийных решений. Во всех партиях есть много умных и компетентных людей, которые являются богатством нашей нации. Есть также не менее достойные непартийные деятели. Нужно сплотиться, обсуждать и уметь принимать правильные решения. Основная проблема именно в этом. В мире нет той проблемы, которую нельзя было бы решить. Просто люди должны быть добрее и уметь обсуждать, слушать и правильно оценивать конкретную ситуацию», - подытожил Царукян.