Այսօր «եռյակի» հանրահավաքն է Արարատում
Այսօր՝ հոկտեմբերի 3-ին՝ ժամը 17:00-ին Արարատի Վազգեն Սարգսյանի հրապարակում նախատեսված է ոչ իշխանական ուժերի՝ ԲՀԿ–ի, ՀԱԿ–ի, «Ժառանգություն» հանրահավաքը։ Չնայած հանրահավաքի վերաբերյալ օրենքով սահմանված իրազեկմանը՝ Արարատի քաղաքապետը չի պատասխանել հայտ ներկայացնողներին, իսկ մերժումը պատճառաբանել է օրենքով չնախատեսված հիմքերով։ Արարատի քաղաքապետարանում, իրազեկված միջոցառումների համար նախատեսված՝ օրենքով սահմանված տեղում հոկտեմբերի 3-ի համար չի եղել փակցված որևէ այլ հայտ՝ ոչ հանրահավաքի իրազեկման փաստաթղթերը ներկայացնելու օրը, ոչ էլ անգամ հետագա օրերին։
Չնայած իշխանությունների ստեղծած արհեստական խոչընդոտներին՝ «եռյակը» Արարատի Վ. Սարգսյանի անվան հրապարակում հանրահավաք անցկացնելու իր ծրագրում ոչինչ չի փոխել։

Сегодня «тройка» проведет митинг в Арарате
Сегодня в 17:00 на площади им. Вазгена Саркисяна в городе Арарат пройдет совместный митинг невластных сил – ППА, АНК и «Наследия».
Несмотря на уведомление о проведении митинга в установленном законом порядке, мэрия Арарата так и не ответила на представленную заявку, а в качестве причины отказа в проведении митинга были приведены не предусмотренные законом обоснования. В связи с митингом 3 октября в мэрии города, в установленном законом месте заявки не было вывешено ни в день представления соответствующих документов, ни в последующие дни.
Несмотря на чинимые властью искусственные препятствия, митинг «тройки» на площади им. Вазгена Саркисяна состоится.