«Կասեցո՛ւմ». «Բողոքի գործողություն ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց»
Այս պահին ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց ՓՄՁ ներկայացուցիչները բողոքի գործողություն են իրականացնում՝ պահանջելով չեղարկել հոկտեմբերի 1-ից ուժի մեջ մտած «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքը։ «7օր»-ի թղթակցի փոխանցմամբ՝ ակցիան բավականին մարդաշատ է։ Հավաքվածները վանկարկում են՝ «Կա–սե–ցո՛ւմ»։
Ի դեպ, բողոքի գործողությանը մասնակցող Մալաթիայի տոնավաճառի տնտեսվարողներից մեկը հայտնել է, որ իրեն է զանգահարել տոնավաճառի տնօրենը՝ պահանջելով բոլորին վերադառնալ աշխատանքի վայր։ Պահանջն այդ մերժվել է։
Այս պահին բողոքի գործողության մասնակիցները պահանջում են, որպեսզի իրենց մոտ իջնի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը։

Перед зданием Правительства РА проходит акция протеста
Перед зданием Правительства РА проходит акция протеста представителей малого и среднего бизнеса с требованием отменить вступивший с 1 октября в силу новый закон «О налоге с оборота».
Как рассказал корреспонденту «7or» один из участников акции, владеющий торговой точкой на ярмарке «Малатия», директор ярмарки ранее связался с ними, потребовав вернуться на рабочие места. Это требование было отклонено.
На данный момент протестующие требуют, чтобы к ним вышел премьер-министр РА Овик Абрамян.