ԻՊ–ն մահապատժի կենթարկի Կոբանիի բնակիչներին, եթե քրդերը չստանան Արևմուտքի օգնությունը
Սիրիական «Ժողովրդավարական միություն» կուսակցության առաջնորդ Սալիհ Մուսլիմը դիմել է Արևմուտքին՝ խնդրելով քուրդ աշխարհազորայիններին շտապ զենք տրամադրել թուրք–սիրիական սահմանին ԻՊ զինյալների հարձակումներից Կոբանի քաղաքի պաշտպանության համար։ Այս մասին հայտնում է «Աս–Սաֆիր» թերթը։
Քրդական առաջնորդն ընդգծել է՝ եթե օգնությունը ժամանակին չտրամադրվի, ապա ԻՊ զինյալները կգրավեն քաղաքը և մահապատժի կենթարկեն քաղաքացիներին։
Ավելի ուշ պարզ է դարձել, որ միջազգային կոալիցիայի ուժերը՝ ԱՄՆ գլխավորությամբ, ավիահարվածներ են հասցրել զինյալների դիրքերի ուղղությամբ՝ պաշարված քաղաքի մոտ։

ИГ казнит жителей Кобани, если курды не получат помощи Запада – Салих Муслим
Лидер сирийской партии «Демократический союз» Салих Муслим обратился к Западу с просьбой срочно предоставить оружия курдским ополченцам для обороны города Айн-эль-Араб (Кобани), на сирийско-турецкой границе, от нападения группировки «Исламское государство» (ИГ). Как передает РИА «Новости», об этом сообщает ливанская газета «Ас-Сафир».
Курдский лидер подчеркнул, что если помощь не будет предоставлена вовремя, то боевики ИГ захватят город и казнят всех жителей.
Позже стало известно, что самолеты международной коалиции по борьбе с «Исламским государством» во главе с США нанесли удары по позициям боевиков рядом с осажденным курдским городом.