ԵՄ դեսպանները կողմ են արտահայտվել ՌԴ դեմ պատժամիջոցների պահպանմանը
ԵՄ դեսպանները կողմ են արտահայտվել ՌԴ դեմ պատժամիջոցների պահպանմանը։ Այս մասին փոխանցում է «Ռեյթեր» գործակալությունը՝ ԵՄ աղբյուրին հղումով։
«Մենք պահպանում ենք ստատուս քվոն», – հայտարարել է ԵՄ պաշտոնյաներից մեկը քննարկման ավարտին՝ նվիրված կիևյան իշխանությունների և Դոնբասի աշխարհազորայինների միջև հրադադարի պայմանագրի իրականացմանը։
«Ոչ ոք չի բարձրացրել պատժամիջոցների հնարավոր չեղարկման հարցը՝ հաշվի առնելով ներկա իրավիճակը», – հավելել է նա։

Послы ЕС высказались за сохранение санкций в отношении России
Послы Евросоюза высказались за сохранение санкций, принятых ранее в отношении РФ, передает во агентство «Рейтер» со ссылкой на источники в ЕС.
«Мы сохраняем статус-кво», — заявил один из чиновников ЕС по окончании обсуждения, посвященного реализации соглашения о прекращении огня между киевскими властями и ополченцами Донбасса.
«Никто даже не поднимал вопрос о возможном снятии санкций, учитывая нынешнюю ситуацию», — добавил чиновник.