Փոքր ու միջին ձեռներեցներն այժմ բողոքի գործողություն են իրականացնում ՀՀ ԱԺ–ի դիմաց։ Նրանք պահանջում են չեղյալ հայտարարել «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքում կատարված փոփոխությունը, որով շրջանառության հարկը 3.5%–ից նվազեցվել է 1.5%–ի:
Փոքր ու միջին ձեռներեցների խոսքերով՝ օրենսդրական այդ փոփոխությունից հետո ուժեղացվել են հարկային ճնշումներն իրենց վրա. յուրաքանչյուր ապրանքի համար փաստաթղթավորում են պահանջում այն դեպքում, երբ խոշոր հարկատուներն այդ փաստաթղթերն իրենց չեն տրամադրում։
Այս պահին ԱԺ–ի դիմաց բողոքի գործողություն է

Представители малого и среднего бизнеса проводят акцию протеста перед зданием Национального собрания РА. Они требуют отменить поправки в закон «О налоге на оборот», которыми налог на оборот был снижен с 3,5 до 1,5%.
По словам протестующих, после этих изменений налоговый прессинг на них был усилен – для каждого товара требуется отдельная документация, и это в условиях, когда крупные предприятия им эти документы не предоставляют.
Перед зданием НС проходит акция протеста