ԱՄՆ–ը և Իրանը բանակցել են «Իսլամական պետության» հարցով
ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին և Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆը քննարկել են «Իսլամական պետության» հնարավոր սպառնալիքները։ Այս մասին հայտնում է «Agence France-Presse»-ը։
Քերին ընդունել է, որ Իրանը նշանակություն ունի իսլամիստների դեմ պայքարում։ Այս հայտարարությունն արվել է «Իսմական պետություն» ծայրահեղական խմբավորման դեմ միջազգային կոալիցիա ձևավորելու ԱՄՆ նախաձեռնության համատեքստում։

Госсекретарь США Джон Керри и министр иностранных дел Ирана Джавад Зариф обсудили детали переговоров по иранской ядерной программе. Об этом сообщает ИТАР-ТАСС со ссылкой на источник в иранской делегации.
«Беседа продолжалась более часа», — заявил собеседник.
Отмечается, что двусторонняя встреча прошла в рамках совещаний шестерки мировых посредников и Тегерана в Нью-Йорке.
Ранее сообщалось, что встреча «шестерки» и Ирана на министерском уровне не согласована.
США и Иран обсудили иранскую ядерную программу