Սահակաշվիլիի կինն անընդունելի է համարում իր բնակարանի կալանքը
Վրաստանի նախկին առաջին տիկին Սանդրա Ռուլովսը մեկնաբանել է իր ընտանիքի և նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի հարազատների սեփականությունը կալանքի տակ դնելու փաստը։
«Տեղեկացա սեփականության վրա կալանք դնելու մասին։ Այդ ցանկում կա նաև իմ բնակարանը, որտեղ մենք բնակվել ենք մինչ Միշայի նախագահությունը, և որտեղ մենք վերադարձանք 2013 թ. հոկտեմբերից հետո»,–գրել է Ռուլովսն իր ֆեյսբուքյան էջում։ Նա հստակեցրել է, որ 20 տարի առաջ, երբ ինքն ամուսնացել էր Սահակաշվիլիի հետ, նրա հայրը բնակարան է նվիրել Պերովսկայի վրա, որը հետագայում վաճառվել է։ Հետագայում նրանք տեղափոխվել են Սաբուրտալո, այդ բնակարանը նույնպես վաճառվել է, և ընտանիքը տեղափոխվել է Բառնովա փողոց։
«Իմ և իմ ընտանիքի համար անընդունելի է բնակարանի կալանքի փաստը», – նշել է Վրաստանի նախկին առաջին տիկինը։
Հիշեցնենք՝ դատախազությունը կալանքի տակ է դրել Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի և նրա ընտանիքի սեփականությունը։ Ցանկը ներառում է մի քանի հողակտոր, բնակարաններ Թբիլիսիում և մեքենաներ, որոնք նախկին նախագահի կամ նրա ընտանիքի անդամների սեփականությունն էին։

Жена Саакашвили считает неприемлемым арест ее квартиры
Бывшая первая леди Грузии Сандра Руловс прокомментировала наложение ареста на имущество ее семьи и родственников экс-президента Михаила Саакашвили на своей странице в сети «Facebook».
«Сегодня узнала о наложении ареста на имущество. В этом списке есть и моя квартира, где мы жили до президентства Миши и куда вернулись после октября 2013 года», — пишет Руловс на своей странице.
Она пояснила, что 20 лет назад, когда она вышла замуж за Саакашвили, отец подарил ей квартиру на Перовской, которая позже была продана. Затем они переехали на Сабуртало, эта квартира также была позже продана и в 2002 году семья переехала на улицу Барнова.
«Для меня и моей семьи совершенно неприемлем факт ареста квартиры», — отметила жена Саакашвили.
Напомним, что прокуратурой Грузии был наложен арест на имущество экс-президента страны Михаила Саакашвили и его семьи. В список арестованного имущества вошли несколько земельных участков, квартиры в Тбилиси и машины, находящиеся в собственности экс-президента или членов его семьи. Арестована также квартира на имя матери экс-президента Гиули Аласания, дом экс-президента в Кварели и все имущество, оформленное на имя Михаила Саакашвили и Сандры Руловс.