Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի նախագահին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի Հանրապետության Նախագահ Լեոնիդ Տիբիլովին: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը։
«Հարգելի Լեոնիդ Խարիտոնի,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների, ժողովրդի և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Հարավային Օսիայի ողջ ժողովրդին Հանրապետության օրվա առթիվ:
Հարավ-օսիական եղբայրական ժողովուրդն անցել է դեպի անկախություն տանող դժվարին ուղի՝ զենքը ձեռքին պաշտպանելով իր պատիվն ու ազատությունը: Հարավային Օսիայի փառավոր որդիների ու դստրերի հայրենասիրությունն ու անձնազոհությունն արժանի են ամենաբարձր գնահատանքի:
Այսօր Հարավային Օսիան մտել է իր պատմության մի նոր փուլ՝ խաղաղ ու ստեղծագործ աշխատանքով զարգացնելով ու ամրապնդելով իր անկախ պետականությունը, բարձրացնելով քաղաքացիների բարեկեցությունը:
Արցախում բարձր են գնահատում Հարավային Օսիայի հետ բարեկամությունը և համոզված են, որ մեր կապերը առաջիկայում ևս շարունակաբար կզարգանան:
Մեկ անգամ ևս ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքներն ազգային տոնի առթիվ: Խաղաղություն և բարօրություն, նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ եղբայրական Հարավային Օսիային»:

Бако Саакян: «В Арцахе дорожат дружбой с Южной Осетией»
20 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Республики Южная Осетия Леониду Тибилову.
В послании говорится:
«Уважаемый Леонид Харитонович!
От имени властей, нaрода Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас и весь народ Южной Осетии с Днем Республики.
Братский юго-осетинский народ прошел сложный путь к независимости, отстояв с оружием в руках свою честь и свободу. Патриотизм и самоотверженность славных сынов и дочерей Южной Осетии достойны самой высокой оценки.
Сегодня Южная Осетия вступила в качественно новый этап своей истории, мирным и созидательным трудом развивая и укрепляя независимую государственность, повышая благосостояние своих граждан.
В Арцахе дорожат дружбой с Южной Осетией и уверены, что наши связи будут и далее поступательно развиваться.
Еще раз примите мои искренние поздравления по случаю национального праздника. Мира и процветания, новых успехов и достижений братской Республике Южная Осетия!»