Տաշքենդում ընմթացող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության շրջանակում այսօր հունահռոմեական ոճում պայքարի մեջ մտան Հայաստանի երեք ներկայացուցիչներ։
66 կգ քաշային կարգում Միհրան Հարությունյանը 1/16 եզրափակչում 8։0 հաշվով ջախջախել է Շվեդիայի ներկայացուցիչ Գյունտներին։
Հայաստանը ներկայացնող մյուս երկու ըմբիշները պարտվել են։ Հրաչ Հովհաննիսյանը պարտվեց կորեացի ըմբիշին, իսկ Վաչիկ Եղիազարյանը զիջեց գերմանացի Պոպին։
ԱԱ. Ըմբշամարտ. Միհրան Հարությունյանը՝ 1/8 եզրափակչում

Армянский борец Мигран Арутюнян вышел в 1/8 финала
На чемпионате мира по греко-римской борьбе, который проходит в эти дни в столице Узбекистана Ташкенте, сегодня, 13 сентября, в борьбу вступили 3 представителя Армении.
В весовой категории 66 кг Мигран Арутюнян в 1/16 финала победил Гюнтнера из Швеции (8:0) и вышел в следующий этап, сообщает «armsport.am».
Два остальных армянских борца уступили в первых же поединках. Грач Оганесян (80 кг) проиграл корейцу Киму (2:2, наруш. 3:1), а Вачик Егиазарян (130 кг) оказался слабее немца Поппа.