ՀՅԴ–ից և «Ժառանգությունից» ԲՀԿ–ն և ՀԱԿ–ը գաղտնիք չունեն
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ստեփան Մարգարյանն ԱԺ–ում լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորած պատվիրակությունների երեկվա հանդիպմանը։ Ս. Մարգարյանն ընդգծել է, որ ԲՀԿ–ն և ՀԱԿ–ը «քառյակի» իրենց գործընկերներ ՀՅԴ–ից և «Ժառանգությունից» որևէ գաղտնիք չունեն։
–Առաջին անգամ չէ, որ երկկողմ հանդիպումներ ենք ունենում, և առաջիկայում շարունակվելու են դրանք,–ասել է Ս. Մարգարյանը՝ հավելելով, որ երկկողմ հանդիպումներ կունենան նաև ՀՅԴ-ի ու
«Ժառանգության» հետ։
Նա նաև նշել է, որ սեպտեմբերի վերջին կամփոփվեն ներկայացված 12 պահանջները, և կորոշվեն հետագա անելիքները։
Հանրահավաքին հստակ օրակարգ է լինելու՝ 12 կետերի ամփոփումը, սակայն չի բացառվում, որ այլ հարցեր ևս լինեն,–նշել է Ս. Մարգարյանը:

У ППА и АНК нет секретов от АРФД и «Наследия»
В ходе встречи с журналистами в Национальном собрании РА депутат от фракции «Процветающая Армения» Степан Маргарян коснулся состоявшейся накануне встречи первого президента РА Левона Тер-Петросяна и лидера ППА Гагика Царукяна. Маргарян подчеркнул, что у ППА и АНК нет секретов от своих партнеров по некоалиционной «четверке» в лице АРФД и «Наследия».
«Двухсторонние встречи проводятся не впервые, и в ближайшее время они продолжатся», - сказал Маргарян, добавив, что подобные встречи пройдут также с АРФД и «Наследием».
Он отметил, что в конце сентября будет подытожено исполнение властями 12 требований «четверки» и будут определены предстоящие шаги.
«На митинге будет четкая повестка дня – подведение итогов по 12 пунктам, однако не исключены и другие вопросы», - отметил Маргарян.