Գագիկ Ծառուկյանն ու Լևոն Տեր-Պետրոսյանը դեմ են սահմանադրական փոփոխություններին (տեսանյութ)
Սեպտեմբերի 9-ին տեղի է ունեցել ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի եւ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպումը, որին մասնակցել են «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից` Վարդան Օսկանյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը եւ Ստեփան Մարգարյանը, Հայ Ազգային Կոնգրեսից` Լեւոն Զուրաբյանը, Արամ Մանուկյանը եւ Ավետիս Ավագյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Քառյակի համագործակցության արդյունքները, համատեղ հանրահավաքի կազմակերպման եւ նախապատրաստման հետ կապված հարցեր:
Երկու քաղաքական ուժերը վերահաստատել են ներկա իրավիճակում առաջարկվող սահմանադրական փոփոխությունների ճանապարհով երկրի կառավարման համակարգի փոփոխության անընդունելիության մասին իրենց դիրքորոշումները եւ առաջնային են համարել երկիրը զարգացման ուղու վրա դնելուն ուղղված բարեփոխումների իրականացումը:
Կողմերը նաեւ կարեւորել են մինչեւ հանրահավաքը քառյակի շրջանակներում համատեղ այցելությունները մարզեր` ընդհանուր օրակարգի հարցերի շուրջ ժողովրդին իրազեկելու եւ համախմբելու նպատակով:

Гагик Царукян и Левон Тер-Петросян против конституционных изменений (видео)
9 сентября состоялась встреча первого президента Армении, лидера «Армянского национального конгресса» Левона Тер-Петросяна и председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна, в которой от ППА приняли участие Вардан Осканян, Наира Зограбян и Степан Маркарян, а от АНК – Левон Зурабян, Арам Манукян и Аветис Авакян.
В ходе встречи были обсуждены результаты сотрудничества «четверки», а также вопросы, связанные с организацией и подготовкой совместного митинга.
Обе политические силы подтвердили свои позиции относительно неприемлемости предлагаемой в сегодняшних условиях смены системы правления путем конституционных изменений и сочли приоритетной реализацию реформ по становлению страны на путь развития.
Стороны также отметили важность совместных визитов представителей «четверки» в регионы страны до начала митинга - для информирования и сплочения народа.