Գյումրիի պետական մանկավարժական ինստիտուտի ռեկտոր. «Առհասարակ, իմ ընտանիքը որևէ թշնամի չի ունեցել»
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, երեկ Շիրակի մարզում սպանվել է Գյումրիի պետական մանկավարժական ինստիտուտի ռեկտորի եղբայր Հարություն Գրիգորյանը։
«Ժոդովուրդ»-ը հայտնում է, որ սպանվածը աշխատել է Գյումրու քաղաքապետարանում՝ որպես համայնքային գույքի, հաշվառման և կառավարման բաժնի գլխավոր մասնագետ, որից հետո տեղափոխվել էր համատիրությունների բաժին: Ո՞վ և ինչո՞ւ պետք է սպաներ Հարություն Գրիգորյանին:
Թերթի այս հարցին Գյումրիի մանկավարժական ինստիտուտի ռեկտոր Վարդևան Գրիգորյանը պատասխանել է. «Չեմ կարող ասել, թե սա ինչի հետևանք էր, քանի որ մեր ընտանիքն ընդհանրապես որևէ թշնամի չունի: Ինձ ասացին, որ եղբայրս ցանկացել է Հոկտեմբերյան գնալ: Ախր ոչ աշխատանքային, ոչ այլ խնդիրներ չի ունեցել: Առհասարակ, իմ ընտանիքն, իմ քույրերը, եղբայրները որևէ թշնամի չեն ունեցել»։

Ректор Гюмрийского государственного педагогического университета: «У моей семьи не было врагов»
Накануне было совершено убийство младшего брата ректора Гюмрийского государственного педагогического университета Арутюна Григоряна.
Газете «Жоховурд» стало известно, что убитый работал в мэрии Гюмри в качестве главного специалиста по вопросам общинной собственности, учета и руководства, затем он был переведен в отдел кондоминиумов. В этой связи издание задается вопросом, кто и почему должен был убить Арутюна Григоряна.
Газета побеседовала с братом убитого, ректором Гюмрийского государственного педагогического университета Вардеваном Григоряном. «Не могу сказать, результатом чего это явилось, поскольку у нашей семьи вообще нет врагов. Мне сказали о том, что брат хотел поехать в Октемберян. Но у него не было проблем на рабочем месте или где-нибудь еще. Вообще, у моих братьев и сестер не было врагов. Я не знаю, что сказать в связи с этим», - цитирует газета его слова.