Իրաքի նախագահը ՖուադՄասումն է։ Նրան ընտրել է այդ երկրի Ներկայացուցիչների պալատը։ «ИТАР-ТАСС»–ի փոխանցմամբ՝ նախագահի ընտրությունները նշանակված էին երեկ, սակայն պատգամավորներիտարաձայնություններիպատճառով մեկօրովհետաձգվել էին։
Առաջիկայում սպասվում է նաև վարչապետի ընտրությունը, որի ձեռքում էլ Իրաքում փաստացի գտնվում է իշխանությունը։
Իրաքի նախագահ է ընտրվել Ֆուադ Մասումը
Իրաքի նախագահը Ֆուադ Մասումն է։ Նրան ընտրել է այդ երկրի Ներկայացուցիչների պալատը։ «ИТАР-ТАСС»–ի փոխանցմամբ՝ նախագահի ընտրությունները նշանակված էին երեկ, սակայն պատգամավորների տարաձայնությունների պատճառով մեկ օրով հետաձգվել էին։

Иракский парламент избрал представителя курдской общины Мухаммеда Фуада Маасума новым президентом страны. Большинство других претендентов на пост президента сняли свои кандидатуры. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на межарабский телеканал «Аль-Арабия».
По данным телеканала, большинство других претендентов на пост президента сняли свои кандидатуры.
Отметим, что выборы должны были состояться накануне, но были перенесены из-за разногласий депутатов по поводу кандидатур на высший государственный пост.
В Ираке выбрали нового президента страны